PDASoft

Jednotka příliš rychlého nasazení - Městský polda na venkově
Publikováno: Sobota, 18.08. 2007 - 00:00:00
Téma: Filmové ukázky


Všichni to jistě znáte nevraživost mezi obyvateli metropole a vesničany. Vesničané se podivují, že Pražáci se nevyznají v Praze, že oni se ve své vesnici nebo městě vyznají dokonale. Pražáci odpovídají, že znát dvě hospody a kostel nedá moc práce. Co se stane, když jednoho z nejlepších a velmi aktivních Londýnských policistů přeloží na vesnici, která skoro ani není na mapě? Zaběhlý stereotyp na vesnici vezme za své.Hlavním hrdinou celého filmu je již zmiňovaný londýnský policista Nicholas Angel (Simon Pegg). Svou prací je přímo posedlý. Vyniká ve všech jejích aspektech. Je výborný v propagaci policie, milý na turisty, absolvoval s vyznamenáním a při honičce v autě či na kole dokáže dokonale ovládat svůj dopravní prostředek. Také se udržuje ve výborné fyzické kondici. Řeší 4 x více případů než jiní a je nezdolný když dojde na papírování. Má to ale i své stinné stránky. S přítelkyní se rozešel, přátele nemá a citově nejblíž je mu jeho kytka.

Náš hrdina je tedy ideálním policistou a řekli byste, že Policie musí být šťastná, že někoho takového má. Opak je ale pravdou. Takovýto snaživý a vzorný policista vrhá špatné světlo na své kolegy. Takže jak se ho zbavit? Povýší ho a přeloží na vesnici. Angelovi se to moc nelíbí, ale není v jeho moci s tím něco udělat.

Na vesnici se uvede tak, že ještě před nástupem do služby zatkne několik hříšníků. Všichni jsou ale do rána propuštěni. Tady na vesnici se to totiž řeší jinak. Vždyť to je syn Pepy Nováka co bydlí naproti. Že byli s kamarády v hospodě a pili pivo? Ale dyť se toho tolik nestalo. Pořád lepší, než kdyby čmáral graffiti po zdech, prodával drogy, nebo nedejbozě dělali živé sochy na náměstí. Takže největším případem našeho superpoldy je najít zatoulanou kachnu. Pak začne ovšem v městečnu docházet k mnoha podivným nehodám. Například lidi s useknutými hlavami, s nůžkami v hrudníku a podobně. Nicholas samozřejmě chce pořádné vyšetřování, ale místní policisté vědí, že by to bylo moc práce a přece nikdo z jejich sousedů nemůže být vrah. Myslíte, že má pravdu machr z města, nebo místní policisté?

Film je z části detektivka, z části komedie. Zasmějete se (nebo alespoň usmějete) a až do konce budete přemýšlet, kdo vraždí a proč. Na druhé straně ale film není ani nijak extra vyjímečný. A momentálně běží v kinech i lepší filmy.


Režie:Edgar Wright
Scénář:Edgar Wright, Simon Pegg
Formát:XviD AVI
Rozlišení:320x134
Hodnocení:
Ke stažení:HotFuzz.avi (4,3 MB)Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2876