PDASoft

Next - krátký náhled do budoucnosti není zlý
Publikováno: Sobota, 15.09. 2007 - 00:00:00
Téma: Filmové ukázky


Vidět do budoucnosti by chtěl asi každý z nás. Když už ne kvůli velkým výhrám v loteriích, tak alespoň abychom věděli, jak správně reagovat na položenou otázku (ať už od zkoušejícího nebo od přítelkyně). Cris Johnson (Nicolas Cage), známější pod svým uměleckým jménem Frank Cadillac, to dokáže. Ale nepřináší to jen samé slasti, jak si asi každý z nás představuje...Frank Cadilac je velký, po okolí relativně známý mág a iluzionista. Ale vše, co předvádí, nejsou triky. On doopravdy dokáže vidět do budoucnosti. Sice jen dvě minuty, ale to je mnohdy více než dost. Díky tomu si může přivydělávat v kasinu sázením. Samozřejmě vyhrává jen trochu, aby nevzbudil nežádoucí pozornost. Ale jednoho dne onu nežádoucí pozornost přeci jen vzbudí. Jde si vyzvednout svou výhru a u pokladny potká potencionálního lupiče a vraha, který do oněch dvou minut zavraždí pokladní a vyloupí kasino. Přepadne ho tedy a sebere mu pistoli. Jenže jak má ochrance vysvětlit, že pistole v jeho rukou není jeho a že on je vlastně jen chrání?

Nezbývá, než se vydat na útěk. Tím ale problémy teprve začínají. Výjimečných schopností našeho hrdiny si všimla i FBI. Ta teď řeší velmi akutní hrozbu teroristického útoku. Útoku s využitím jaderných zbraní. A věštec by se jí docela hodil. Takže FBI ho potřebuje dostat živého a nezraněného na svou stranu. Teroristi samozřejmě vědí, že FBI touží po Franku Cadillacovi. Proto se rozhodnou ho preventivně odstranit z cesty. Crisovi se nelíbí ani jedna varianta a utíká spolu se ženou svého života...

Akce je ve filmu spousta. A například Crisův útěk z kasina, kdy ho hledají všichni ochrankáři a on mezi nimi nepozorovaně proplouvá je prostě briliantní. Zábava to byla výborná, i když nic víc, než jen zábava. Ale víc jistě nikdo ani nečekal.


Režie:Lee Tamahori
Formát:XviD AVI
Rozlišení:320x136
Hodnocení:
Ke stažení:Next.avi (4,2 MB)Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2930