PDASoft

Herocraft's Robo  Zachraňte nevěstu z bludiště
Publikováno: Pondělí, 03.12. 2007 - 00:00:00
Téma: Informace o software pro Palm&Pocket PC


Robo je logická hra pro Treo od Herocraft, jejímž námětem je záchrana Robovi přítelkyně, kterou unesl mocný Discharger. Vaším úkolem je Roba provést skrze 74 levelů s narůstající obtížností a tak jeho lásku zachránit. Každý level spočívá v nalezení cesty ven bludiště plného nebezpečných předmětů. Pomáhat vám při tom budou různé kameny, bomby či zrcadla.Celá hra je velmi dobře vystupňovaná, co se obtížnosti týče, stejně jako další hry od Herocraft, které jsem viděl. Prvních několik levelů slouží jako tutoriál, který vás uvede do hry. Po dohrání několika prvních levelů si hru musíte zamilovat. Ze začátku budete hrou postupovat poměrně rychle, protože předměty, které vám pomáhají jsou rozmístěny většinou přesně tak, jak pro svůj postup potřebujete.

Nicméně hra rychle nabírá na obtížnosti. Je plná různých pastí, která čekají na to, aby vás nachytaly – třeba bomba, ke které se přiblížíte moc blízko, když ji chcete využít ke zničení laserového kanónu.

Nepříjemné je, že když zemřete, musíte hrát celý level znovu od začátku. To dělá hru velmi nemilosrdnou. Znamená to, že nad některým levelem strávíte třeba 5 – 10 minut, pak uděláte jeden špatný krok a můžete jít znovu. Obtížnost vyšších levelů vás skutečně potrápí. Někdy musíte jeden level hrát třeba desetkrát, než zjistíte, jak řešit jeden jediný krok.

Často se vám taky stane, že přesunete předmět a hned vidíte, že to byla chyba, proto by se velmi hodilo tlačítko „zpět“. Jediná možnost pak je se sám zabít a začít znovu. Překvapivě jsem ale zjistil, že nutnost opakovat level není tak hrozná, protože je vykoupená skvělým pocitem, když se vám podaří rozlousknout hádanku, kterou jste se mořili třeba několik dní. Po dokončení každého levelu se vám zobrazí čas, jak dlouho jste se nad ním strávili a pak také nejlepší čas.

Skvělá grafika je prošpikovaná spoustou milých a nápaditých drobností, jako třeba Robovi odrazy v zrcadle, ke kterému se přiblíží nebo záblesky před výbuchem laserového kanónu.

Závěr

Stejně jako spousta dalších her není ani tato nijak zvlášť originální. Připomínala mi různé staré školní logické hry. Ale upřímně – když má hra tak pěkný design a je dobře zpracovaná jako tato, ani to moc nevadí. $12.95 je rozumná cena za hru s tolika levely, obzvláště když představují zábavu opravdu na dlouho.


Kategorie Počítačové hry
Výrobce Herocraft
Licence Komerční
Verze 1.0
Nároky Palm OS 5.0
Windows Mobile 2003/SE
Windows Mobile 5.0/6.0/VGA
Cena 12,95 U$
Download Palm OS - 1,3 MB
Windows Mobile - 4,2 MB
Hodnocení * * * * *


Zdroj: Sion Phillips pro MyTreo.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3074