PDASoft

Nokia Maps 2.0
Publikováno: Neděle, 25.05. 2008 - 02:00:00
Téma: Smartphone a vše kolem něj


Nokia vydala finální verzi druhé generace svého navigačního softwaru Nokia Maps pro telefony se Symbianem. Podporovány jsou jak přístroje s integrovaným GPS modulem, tak externí Bluetooth GPS moduly. Samotná aplikace je zdarma, ale některé služby jsou i nadále zpoplatněné.Nokia Maps 2.0 má tři základní prvky – Drive, Walk a Discover. Režim Drive slouží k navigaci v autě a ve vybraných zemích umí za další příplatek i online sledování provozu (pro ČR tuto funkci nenabízí). Nokia chce konkurovat i specializovaným PND, takže navigace má tři různé náhledy a podporuje například i zadávání trasy s více zastávkami.

Pro chodce je určen režim Walk, který je v podstatě obdobou navigace Drive pro pohyb po pěší pohyb především po městě. Vedle navigačních povelů zobrazuje i informace o okolí a v 17 vybraných městech umí i zastávky hromadné dopravy. Nejkvalitnější navigaci potom nabídne Nokia 3120 Navigator s A-GPS.

Poslední režim Discover v mnohém připomíná Microsoft Live Search Mobile . Nabízí letecké mapy, vyhledávání místních adres a podniků jako jsou restaurace nebo hotely, a jako prémiovou službu má i multimediální průvodce s fotografiemi a videem.

Nokia Maps 2.0 používá vektorové mapy od Navtequ a TeleAtlasu, které pokrývají přes 200 států a ve více než 70 z nich podporují navigaci. Mapy se do telefonu nahrávají přímo z mobilní sítě nebo prostřednictvím PC s použitím aplikace Nokia Map Loader. V základu jsou Nokia Maps 2.0 zdarma, nicméně některé funkce (především navigace) jsou placené (viz ceník). Kromě toho je vhodné mít i neomezený datový tarif nebo připojení přes WiFi.

Prameny: Brighthand, Nokia

Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3412