PDASoft

ListPro 5.0  Všechny poznámky na jednom místě
Publikováno: Čtvrtek, 05.06. 2008 - 00:00:00
Téma: Software pro PalmOS & Pocket PC


Často jsem slyšel různé lidi a uživatele kapesních počítačů hovořit o ListPro, nikdy jsem se ho ale nerozhodl vyzkoušet. Měl jsem přeci SplashShopper a Úkoly. Ale po třech dnech s ListPro nechápu, jak jsem to bez něho mohl zvládat. Výhodou je, že ho může použít opravdu každý – ať již uživatel Palmu či Windows Mobile, nejste ale ztraceni, ani když handheld nemáte – existuje i verze pro PC.Ještě předtím, ne se podíváme, co všechno ListPro umí, musím vám říci, že dokumentace a nápověda k ListPro je jednou z nejlepších, jakou jsem kdy viděl. Vedle velmi podrobného uživatelského manuálu nabízí výrobce i „rychlokurz“ a Průvodce aplikací. Pokud si prohlédnete QuickTour, na jehož konci je nabídnuto stažení programu poté se podíváte do průvodce, bude to pro začátek používání více než dostatečné.

Poslední dobou jsem začínal být mírně znepokojený se svým způsobem tvorby seznamů věcí, které potřebuji na cesty, ve SplashShopper. Skutečně jsem začal potřebovat začít pracovat ve dvou seznamech současně, takže test ListPro přišel opravdu v pravý čas. Začal jsem stažením předpřipravených šablon. Bybral jsem ty, které jsem potřeboval a zbytek smazal. Pak jsem si zduplikoval ten, který se mi hodil – „shortlist“ - začal s vlastními úpravami. Opravdu se mi líbí možnost hierarchických záznamů. To se hodí, když například děláte seznamy věcí pro děti. Nebo plánujete výlet a chcete si věci, které budete brát, rozdělit do více podpoložek (oblečení, elektronika, hygiena ..). Letos jsem to obzvláště ocenil, protože jsem na svém seznamu na letní camp začal pracovat mnohem dříve, takže se mi snad nestane, že bych na poslední chvíli něco zapoměl.

Filtrování a vyhledávání

ListPro vám dá možnost hledání konkrétní položky skrze více seznamů. Ty si samozřejmě můžete filtrovat. Je to skvělá funkce, pokud potřebujete organizovat záznamy a pak v nich něco zpětně vyhledávat. Napříkald časopisy podle datumu, autora ..

Pokud potřebujete, každý záznam může mít ve zvláštním políčku přiřazeno i datum. Sami si také můžete vytvořit pole podle svých potřeb. Každý předmět může obsahovat kategorii, které můžete přiřadit vlastní řazení. Výhody více polí jsou zřejmé. Samozřejmostí je, že ke každému záznamu si můžete přiřadit i textovou poznámku.

Upozornění

Každý seznam může obsahovat i upozornění. Tato funkce mě fascinovala. Nejenom, že si můžu vytvořit seznat věcí, ono mě to i upozorní, kdy mám začít seznam kontrolovat, případně balit.

Šablony

Jak jsem již zmiňoval výše, než jsem začal program používat, stáhl jsem si předpřipravené seznamy. Můžete využít stovky připravených seznamů a nenamáhat se tak vůbec s tvorbou vlastních. Ilium nabízí téměř 1000 předpřipravených seznamů z různých oblastí – balení zavazadel, seznam zeleniny, televizní programy, různé sbírky, léky i obecné seznamy.

ListPro je skvělý způsob organizace všech stránek vašeho života.


Kategorie PIM
Výrobce IliumSoft
Licence Komerční
Verze 5.0
Nároky Palm OS 5.0
Windows Mobile 2003/5.0
Windows Mobile Smartphone
Cena 19,95 USD
Download Palm OS - 2,1 MB
Pocket PC - 2,6 MB
WM Smartphone - 2,6 MB
Hodnocení * * * * *


Zdroj: Alli Flowers pro MyTreo.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3434