PDASoft

Golden Tee Golf - Nebezpečně návyková hra
Publikováno: Pondělí, 17.11. 2008 - 00:00:00
Téma: Počítačové hry pro PalmOS & Pocket PC


Když jsem slyšel, že společnost In-Fusio, leader v oblasti poskytování her pro mobilní telefony, připravila hru Golden Tee Golf ve verzi, která pracuje na Centru, okamžitě jsem skočil po příležitosti ji otestovat, protože golf mám velmi rád. A navíc mám i Centro. Tak proč ne?Představení

Očekával jsem hru, která dokáže upoutat moji pozornost, a tu jsem skutečně dostal! A s výjimkou nutnosti čtení velkého množství textu a čísel na malém displeji Centra, jsem byl po celou dobu velmi spokojený a hraní jsem si užíval.

Hned na začátek se bohužel musím omluvit za fotografie v tomto článku. Přestože se jedná o softwarový test, kde by neměl být problém obrázky obstarat, opak je pravdou. Ve hře se mi bohužel nepodařilo vytvořit screenshoty, takže ty, které zde jsou, jsem nafotil digitálním fotoaparátem.

Historie Golden Tee Golf

Když jsem se o testování této hry zmínil své ženě, velmi výrazně pozdvihla obočí. “Skutečně? Hrávala jsem ji u Smittyho.” A pak se mi začaly během okamžiku vracet všechny ty vzpomínky, jak jsme mladí mastili tento golf na automatech na drobné mince někde v baru.

Když se podíváte na Green Tee Golf podrobněji, zjistíte, že se jedná o klíčový produkt společnosti Incredible Technologies, která sídlí v Chicagu a specializuje se na poskytování herního hardwaru i průmyslu pro zábavní průmysl.

Od svého uvedení v roce 1989 si Golden Tee Golf získal velkou popularitu a zahrát si ho můžete na více než sto tisících automatech v mnoha zemích.

Na první pohled vypadá jako zcela standardní automatová hra. Ale není tomu úplně tak. Golden Tee Golf se stal kultem z několika důvodů. Je velmi intuitivní. Hra nabízí množství výzev a je realistická, snadno se dostanete do hry. A byla připravena pro tuhé boje více lidí.

A jakými fanatiky jsou hráči Golden Tee Golf? Podívejte se na web hry a uvidíte. Samozřejmě můžete najít také celou řadu dalších fanouškovských komunit jako např. UnderdogSports nebo Golden Tee Fan. Samozřejmě existují i různé soutěže, mezi které patří Club Lucky Group a Golden Tee Contest. Nechybí ani kanál na YouTube a MySpace.

Ještě než se dostaneme k zážitkům ze hraní na Centru, podívejte se na krátký klip, jak takové hraní vypadá na běžné, automatové verzi.

Na automatu se k ovládání hry používá trackball. Na Centru museli vývojáři sáhnout po použití D-PADu a dotykového displeje, tak, aby se jim povedlo co nejvíce napodobit intuitivní prostředí původní hry.

Takže pojďme na to...

Ale dost už řečí úvodem, pojďme se podívat na hru samotnou. Po spuštění hry a přeskočení úvodní obrazovky jste dotázání, zda si přejte spustit zvuky. Možnost ano se nachází v levém dolní rohu, možnost ne v pravém dolním rohu. Rozhodl jsem se zvuky vyzkoušet a stiskl D-PAD. A nic. Byl jsem tedy donucen do políčka klepnout prstem. Pak se před vámi již objeví menu se sedmi položkami:

 • 1 hráč
 • 2 hráči
 • Statistiky
 • Tabule leaderů
 • Instrukce
 • Nastavení
 • Konec

Rozhodl jsem se pro hru dvou hráčů. Následně jsem dostal na výběr mezi hrou na 9 nebo 18 jamek. D-PADem jsem vybral 9 a potvrdil prostředním tlačítkem.

Nyní je na čase si vybrat hřiště, kde se naše golfové tkání uskuteční.

 • Bay Side s lodí
 • Castle Shire jako vlajka
 • Kings Canyon se slovem Canyon
 • Mystic Hills podobné Modrým Horám

Vybral jsem si Mystic Hill a pak určil, že se jamky budou hrát v pořadí odzadu (druhou možností bylo hrát odpředu).

První jamka, označená #10, je vzdálení 367 yardů a hrát by se měla na Par 4, v jejím okolí se navíc nachází hodně vody.

Pokud přestanete na chvíli hrát, program automaticky aktivuje režim Pauzy, ze kterého se pak můžete jednoduchým kliknutím na ikonku vrátit zpět.

Pak si můžete prohlédnout celkový přehled hřiště, místa odkud se kam potřebujete dostat a následně již vidíte svého golfistu.

Nyní můžeme začít. Podle jednoho nebo dvou kliknutí na displej určíte, jaký druh úderu váš hráč zahraje. Protože jsem zvolil, že budu hrát hru pro dva hráče, mohl jsem do začátků více trénovat. A rozhodně ne všechny údery byly úspěšné.

Do začátku také velmi doporučuji přečíst si instrukce do hry. Velmi často vám totiž dokáží podstatně pomoci. To se týká také ovládání, které je kombinací používání D-PADu a dotykového displeje a ne vždy je zcela ekvivalentní, což znamená, že některé úkony je možné provést pouze směrovým tlačítkem, jiné zvládnete tlačítkem i přes displeje a jiné naopak pouze přes displej.

Samozřejmě je možné během hry vybírat z několika typů golfových holí. Na každý úder se hodí jiná hůl a pokud nezvolíte správný typ, bude pro vás zahrání některého konkrétního úkonu mnohem náročnější, než kdyby jste měli tu pravou.

Zajímavě zpracované jsou také různé herní statistiky. Obzvláště pro golfové fanoušky to bude určitě také velká výhoda.

Závěr

Nechce se mi to přiznat, ale na Golden Tee Golf jsem závislý. Je to skutečně velmi návyková hra! Musím přiznat, že ve skutečném golfu skóre tolik nehoním, ale výzvu v podobě této hry beru vždy velmi vážně. Během hraní jsem si také vzpomněl na hru Fantasy Baseball. Tedy spíš na to, proč je tolik atraktivní. Přestože jednou vyhrajete, podruhé možná prohrajete, ale stále je tu vedena perfektní statistiky o vašich údajích. GTG poskytuje super zábavu a zážitky - takže berte nebo nechte být. Cena 15 USB je také nastavena velmi dobře. A možná, že až doladím menší detaily ve svých výkonech, najdete mě i na Tabuli leaderů.


Kategorie Počítačové hry
Výrobce In Fusio
Licence Komerční
Verze 1.0.6
Nároky Palm OS 5.0
Cena 14,99 U$
Download GoldenTeeGolf106.zip - 756 kB
Hodnocení * * * * *


Zdroj: Annie Latham pro TreoCentral.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3741