PDASoft

Insaniquarium Deluxe - Nové akvárko ve vašem PDA
Publikováno: Pondělí, 24.11. 2008 - 00:00:00
Téma: Počítačové hry pro PalmOS & Pocket PC


Skutečné akvárium má několik nevýhod - je příliš veliké, a i kdyby jste jej strčili do kapsy, rozhodně se vylije. Nové Insaniquarium Deluxe od Astraware vás však rozhodně nenamočí, a navíc je to pořádný kus zábavy.Po spuštění se ocitnete v akvárku se dvěma rybičkami, a máte k dispozici vždy jen jeden lupínek krmení. Musíte tedy zajistit, aby hladové rybce neujídala ta sytá, a aby obě brzy vyrostly. Dospělá rybka totiž začne produkovat mince, které potřebujete ke zlepšování výbavy akvária a dokončení úrovně. Postupně můžete nakupovat lepší krmení (nasytí na delší dobu), možnost dát rybkám víc lupínků/granulí naráz, nové rybky, a tak dále. Aby hra nebyla moc jednoduchá, čas od času se ve vodě zjeví vetřelec, kterého musíte stylusem umordovat k smrti dřív, než vám požere všechno živé. Peníze můžete použít i ke zvýšení palebné síly. Cílem každé úrovně je vždy našetřit na nový živočišný druh (jehož vejce se kupuje po třetinách za ne zrovna zanedbatelnou částku).

Když po dokončení levelu získáte nového tvora, bude vám tento pomáhat s údržbou akvária. Některá zvířata sbírají mince ze dna, jiná dokonce z celého akvária. Některá pravidelně produkují peníze, další pomáhají bojovat proti vetřelcům, a tak dále. Za velmi užitečné považuji třeba mořské koníky, kteří vám pomáhají krmit ryby. Ve vodě mohou vždy plavat až tři pomocníci naráz. Jejich hlavní výhodou je to, že vás nic nestojí, a nejsou ohroženi případným vetřelcem. Bohužel může být v akvárku vždy jen jeden pomocník svého druhu.

Po několika levelech začnete dostávat k dispozici více druhů ryb. Čím dražší ryba, tím víc většinou vyprodukuje peněz, ale tím náročnější je její chov. Hned druhý typ ryby se kupříkladu musí krmit mláďaty typu nejlevnějšího. Podle screenshotů by se mohlo jevit, že se jedná o nějaké zdlouhavé tamagochi, ale nenechte se zmýlit. Insaniquarium je hra zatraceně dynamická, a kolikrát je problém rybky stíhat živit, natož střílet po vetřelcích a sbírat všechny ty mince. Levely navíc nikdy nebývají dlouhé, a můžete si tak s klidem zahrát třeba během cesty autobusem.

Závěr

Hra Insaniquarium Deluxe je vážně velmi chytlavá - ostatně, než si ji koupíte, doporučuji zkusit aspoň půlhodinovou zkušební verzi. Uvidíte sami, jestli dokážete Insaniquarium během těch třiceti minut vypnout. Troufám si titul navzdory prostinkým herním principům označit za jednu z nejzábavnějších her, kterou jsem kdy na Pocket PC hrál. Vyblbnou se na ní příslušníci všech věkových kategorií. A považte - virtuální akvárium nemusíte nikdy čistit!


Kategorie Počítačové hry
Výrobce Astraware
Licence Komerční
Verze 1.00
Nároky Windows Mobile 2003
Windows Mobile 5.0/6.0
Palm OS 5.0
Cena 14,95 U$
Download Pocket PC - 12,3 MB
Palm OS - 2,0 MB
Hodnocení * * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3754