PDASoft

Legacy 1.04 - Temné dědictví
Publikováno: Úterý, 23.03. 2004 - 00:00:00
Téma: Recenze počítačových her pro Palm


Dávno, v časech, kdy bohové byli ještě mladí a čarodějové silní a po zemi chodili hrdinové, které dnes známe už jen z bájí, tak tehdy po smrti mocného a temného čaroděje Sunamura, byl svět osvobozen od zla. Dva z jeho oddaných služebníků začali usilovat o trůn, dva bratři: Mersant Orasare a Sohl Orasare.


O několik měsíců později Sohl přemohl svého bratra, ani Mersantovy magické jednotky tomu nemohly zabránit. Uvěznil ho ve Věži, kterou strážili jeho věrní žáci. Rovnováha sil Dobra a Zla byla opět narušena.
Protože pak Sohl ovládal svět sám, byl mu vydán na pospas jeho zvrhlým choutkám. Hrdina bez domova, který před rokem zabil Sunamura byl dávno pryč, odešel tam, kam patřil, aby konat to, co sám uznal za vhodné. Možná našel svůj domov, pověsil svůj meč na zeď v jídelně a mithrilové brnění uložil do truhly v komoře a dal se na pokojný a poklidný život. Ale teď, když nové nebezpečí sužuje svět, je třeba najít nového hrdinu, který povstane proti zlu ...
Údajně někde poblíž města Descrantes žije jeden ze zapuzených Sohlových služebníků, který terorizuje jeho okolí. Jeho jméno je N´Gora, mág z Věže. On by mohl vědět, jak vysvobodit Mersanta Orasareho. On jediný může porazit ďábelského Sohl Orasara a odstartovat tak válku ... válku bratrů !

Hra Legacy (Dědictví) od maďarské společnosti Redshift volně navazuje na předchozí úspěšný RPG titul Dragonfire. Opět máte možnost stát se hrdinou, který spací svět a opět nastolí rovnováhu sil, která je momentálně zvrácena ve prospěch sil Chaosu.

Výraznou změnou oproti Dragonfire je změna grafického enginu. Místo izometrického pohledu na pobíhajícího hrdinu masakrujícího takřka bezbranné orky, nebo kanibalistické barbary, zde máme k dispozici 3D pohled, na který jsme před lety byli zvyklí u obdobných titulů na stolních počítačích (např. Eye of the Beholder, Black Crypt nebo Might & Magic). Nejvíce asi nové grafické prostředí ocení majitelé Tungsten T3, protože hra plně podporuje rozlišení 320x480 bodů, ale ani uživatelé PDA s nižším rozlišením nemusí zoufat, jen si některé věci musí vyvolat ručně, jako např. mapu. Další skvělou vlastností hry je široká škála PDA, na kterých je možné ji hrát, ať už to jsou modely jako Sony NX, NZ, Tapwave Zodiac, Tungsten T3 nebo Palm Tungsten C, E, T, T2, Zire 71, Sony Clie T, TG. Pro PDA Sony UX se verze připravuje v dohledné době. Když už jsme u verzí, tak oproti předchozím verzím má verze 1.04 opravdu šikovné vylepšení a tím je funkce minimapky.

A co nás ve hře samotné čeká ? Především velmi rozsáhlý svět k prozkoumání (k dispozici je i editor světa k úpravám, případně vytváření nových lokalit a questů. Jako zpestření je možné si již nyní dohrát malý a zábavný quest, který je umístěn do prvního města. Stačí si nainstalovat Morahovu mapu a přemísti se na ni pomocí hlavního teleportu. V přípravě je i oficiální Expansion Pack pro PPC a Palmy, který bude dostupný z teleportu ve městě Grendel. Naleznete zde nová monstra, ale také předměty z nových materiálů jako např. adamantium.). Perfektní grafika, kterou můžete ocenit na všech výše uvedených typech PDAček. Animace a zvukové efekty jsou opravdu profesionální a autentické (vrzání dveří zřejmě nahrávali u nás na chatě, díky němu se ve hře cítím jako doma). Aby vám v tak velkém světě nebylo smutno, můžete si v hostinci přibrat na cestu kamarády (nabrat kamarády na cesty, v noci je obrat o vše co mají a pak se vytratit a v dalším hostinci nabrat jiné, to opravdu není hodné hrdiny). Spolubojovníky si můžete vybrat s nejrůznějšími dispozicemi, od mágů, kteří dokáží být díky svým kouzlům nebezpeční i na dálku, což oceníte v těžko přístupných místech dungeonů, kde na nepřítele můžete přes propadliště tak leda plivat, přes druidy mající léčitelské schopnosti, až po nájemné žoldáky a bojovníky (nebo bojovnice) na volné noze. Ve hře narazíte na stovky nejrůznějších předmětů jako brnění a zbraně nejrůznějších typů a z nejrůznějších materiálů s všelijakými magickými vylepšeními (mezi nejvýše ceněnými jsou předměty z materiálů EBONY a MITHRIL). Abyste měli na nákup vybavení, můžete si svůj finanční rozpočet vylepšit hraním karet v hostinci (zde je možnost si opravdu vydělat, protože pokud si hru uložíte před rozdáním karet, tak po obnovení bude následující rozdání stejné). To na jaká monstra a obludy narazíte nebudu prozrazovat předem, ale čím více se budete blížit k cíli, tím budou setkání a boje pro vás těžší, naštěstí se vy a naši spolubojovníci budete v průběhu hry neustále zlepšovat.


Landscape mód na Palm Tungsten T3

POZN: Pro instalaci hry na Palm Tungsten T3 je třeba instalovat T3 compatibility patch. Vidíte však sami, že to stojí za to.


 Kategorie  RPG hry
 Výrobce  Redshift
 Licence  Shareware verze
 Verze  1.05
 Nároky  Palm Tungsten
 Cena  630 Kč
 Download  Legacy.zip
 Velikost  3,15MB
 Hodnocení * * * * *

Koupíte u nás v obchoděTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=38