PDASoft

Pimlical pro Windows
Publikováno: Středa, 04.02. 2009 - 00:00:00
Téma: Informace o software pro Palm


Uživatelé mohou stahovat zkušební verzi nového desktopového kalendáře Pimlical. Ten oproti Palm Desktopu přináší mnoho pokročilých funkcí a schopnost spolupracovat jak se standardními PIM aplikacemi, tak i DateBookem 6.Pimlical je zamýšlen jako program překlenující platformy Palm OS a Windows. Jedná se o desktopovou aplikaci, která dokáže nahradit Palm Desktop. Dokáže spolupracovat s programem DateBook 6 a plně využívá všech jeho funkcí (plovoucí události, nové barevné značení, ikonky apod.). Je ho proto také možno považovat za „DateBook 6 Desktop.“ Pimlical nicméně nabízí mnohem více funkcí než samotný DateBook 6 (duální časové zóny, duální alarmy, funkce táhni a pusť ve všech náhledech, pokročilé vyhledávání atd.). Přesto se ale nejedná o program speciálně určený pro DateBook a některé funkce jsou odlišné.

Významnou výhodou pro stávající Palm OS uživatele, kteří nepoužívají DateBook je podpora pokročilých funkcí standardního kalendáře, které ale nejsou podporovány Palm Desktopem ve verzi 6.2. Program tak například zobrazuje informace o místě konání akce, zvládá pracovat s událostmi přecházejícími přes půlnoc do dalšího dne, zobrazuje alarmy a umí také pracovat s opakovanými úkoly.

Pimlical má ambice stát se jedním z nejvýkonnějších organizačních programů svého druhu a přinést vlastnosti a funkce, se kterými se u příliš mnoha kalendářů pro stolní počítače nemůžeme setkat. Pimlical používá stejné databáze jako vestavěné programy a proto je garantována stoprocentní kompatibilita s již existujícími desktop programy i synchronizačními moduly. Program je vhodný pro Palm OS 3.5 a vyšší.

Na internetu je nyní k dispozici ke stažení první zkušební verze tohoto softwaru ve verzi pro Windows (v Palm OS edici). Zkušební verze aplikace je funkční pouze s Palm Desktopem ve verzi 6.2. Tu si můžete stáhnout zde.

Se staršími verzemi 4.x program pracovat nebude. Palm Desktop také nepracuje příliš spolehlivě pod operačními systémy Windows Vista 64bitů kvůli potížím s USB driverem. Při použití bezdrátového Bluetooth by se ovšem žádné potíže objevit neměly. Stejně tak by měl fungovat HotSync modul. Žádný problém by také neměl vznikat u přístrojů se starší verzí operačního systému.

Po instalaci Palm Desktopu si můžete stáhnout Pimlical z jednoho z níže uvedených odkazů (stáhnout si můžete také nejdříve zkušební verzi). Postup instalace je popsán v manuálu, který si můžete stáhnout ze stránek výrobce. Speciální manuál je připraven také pro uživatele, kteří používají Windows Vista s aktivovanou funkcí UAC.

Cena programu je 29,95 USD. Během roku 2009 bude připravena verze pro operační systémy Linux a MacOS X. Dále se také očekává podpora většiny významnějších mobilních platforem – Windows Mobile, BlackBerry, Android a pravděpodobně také iPhone (zde záleží na pohledu Apple na některé záležitosti).

Pimlical je možné používat také jako samostatnou aplikaci pro organizaci času, mohou ji tedy bez potíží využívat všichni uživatelé Windows. V budoucnu se také počítá s podporou pro další typy kalendářů (iCal), takže by měla být možná také synchronizace na Goole Calendar apod.


Zdroj: Shaun pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3879