PDASoft

Co přinese Mobile World Congress 2009
Publikováno: Sobota, 07.02. 2009 - 04:23:18
Téma: Obecné články


Consumer Electronics Show skončila teprve před několika týdny a už se blíží další velká přehlídka mobilních technologií. Mobile World Congress v Barceloně začíná už 16. února.Už se ví, že Acer na MWC představí svůj první smartphone, nicméně žádné bližší informace o oněm zatím na veřejnost nepronikly. Neví se tak ani zda Acer naváže na dlouholetou spolupráci s Microsoftem v oblasti Windows Mobile, nebo zda jeho telefon poběží na Androidu. Mluví se o tom, že by mohlo jít o další klon iPhonu s výhradně dotykovým ovládáním, ale objevil se i pravděpodobně neautentický obrázek modelu s podivně vyklápěcí klávesnicí.

Vedle Aceru je kandidátem na vydání telefonu s Androidem i LG. Mluvilo se o tom, že by se tak mohlo stát začátkem roku 2009, čemuž termín MWC odpovídá. Kromě toho se ale můžeme docela dobře dočkat i Androidovských telefonů od ostatních výrobců, ať už těch velkých a renomovaných, nebo malých a neznámých.

Pokud jde o iPhone, tak by Adobe mohlo snad možná konečně představit funkční Flash přehrávač. Apple s Adobe se zatím vymlouvali na technické potíže vyžadující užší spolupráci obou firem. Uživatelé iPhonů a iPodů Touch by to jistě vřele přivítali, protože bez podpory Flashe si Safari může jen stěží nárokovat titul nejlepšího mobilního prohlížeče. Bez Flashe také není možné konkurovat netbookům, ačkoli Steve Jobs na to má opačný názor.

Další očekávanou novinkou jsou procesory NVIDIA Tegra, které mají dodávat výkon smartphonům a dalším mobilním zařízením nové generace. Lze předpokládat, že jako první se Tegra ukáže v telefonu s Windows Mobile, ale to ani termín oficiálního představení ještě výrobce nepotvrdil. Dokonce se píše i o tom, že by touto technologií mohl být vybaven mýtický Zune Phone, ale to už patří spíše do kategorie scifi.

Naproti tomu jasno už je kolem Toshiby TG01, vůbec prvního telefonu na světě s 45nm procesorem Snapdragon. Výbava je po všech stránkách srovnatelná s nejlepšími modely konkurence, a velkorysý 4.1‘‘ displej s rozlišením 800x480 překonává dokonce i HTC Touch HD a SE Xperii X1. Trochu to kazí jen absence audio jacku a dosluhující Windows Mobile 6.1.

Zdroj: I4U

Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3884