PDASoft

My Phone - Ořezané MobileMe pro WM zdarma
Publikováno: Neděle, 08.02. 2009 - 00:00:00
Téma: Informace o software pro Windows Mobile


Microsoft omylem spustil stránky nové služby My Phone, takže už s předstihem veřejnosti ukázal, o čem bude tato nová služba v mnohém podobná konkurenčnímu MobileMe od Applu.Vzdálená synchronizace a zálohování telefonu je tradičně doménou firemních uživatelů s MS Exchange. Spotřebitelé musejí za takové služby zpravidla platit, nebo se spokojit s funkčně omezenými produkty poskytovanými zdarma například Googlem. Microsoft teď chce něco jako odlehčený Exchange zpřístupnit zdarma pro všechny, nicméně My Phone se bude od Exchange i Applovského MobileMe v několika věcech lišit.

Na rozdíl od Exchange a MobileMe neumí My Phone pracovat s poštou a automatickou synchronizaci aktivuje jen jednou za den. Manuálně potom lze synchronizaci spustit kdykoli. Zálohovat se budou nejen kontakty, kalendář a úkoly, ale i dokumenty (podmínkou je umístění ve složce My Documents), obrázky, videa, hudba a textové zprávy. Vše ale musí být v interní paměti telefonu, protože data z paměťové karty aplikace nepodporuje, stejně jako kontakty na SIM kartě. Celkový objem zálohovaných dat navíc nesmí překročit 200MB. Dalším omezením je nekompatibilita s MS Exchange. Pokud bude telefon mít spojení s Exchangem, tak My Phone nebude synchronizovat žádné PIM aplikace, ale pouze data, která Exchange nepoužívá. Na druhou stranu když už někdo s Exchangem synchronizuje, tak tohle asi řešit nebude.

Služba je podle Microsoft určená především k bezpečnému zálohování (a v případě potřeby snadnému obnovení) telefonu, ale díky webovému rozhraní mít uživatel ke svým datům přístup i z PC, odkud je bude moci i editovat. Největším limitujícím faktorem je podpora pouze zařízení od Windows Mobile 6 dál. Ze začátku se navíc k My Phone jen tak nedostanete, protože betatestování bude pouze na pozvání. Bližší informace se dozvíme až bude na Mobile World Congressu produkt oficiálně představen.

Prameny: Brighthand, Microsoft

Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3885