PDASoft

Ilium Software a webOS?
Publikováno: Úterý, 10.02. 2009 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Serveru PDA 24/7 se podařilo získat krátký rozhovor s produktovým manažerem společnosti Ilium Software na téma webOS, potenciálu platformy i o tom, zda pro ni společnost začne vyvíjet software.1) Jaké byly vaše první dojmy po představení webOS a Palmu Pre?

Musím říci, že pozitivní. Sledovali jsme dění na CESu a celkově musím říci, že věřím, že v Palmu udělali správnou volbu a vydali se tím pravým směrem. Z toho mála informací, které jsou zatím všeobecně známé, si dovolím tvrdit, že vytvořili operační systém i přístroj, které bude pro ostatní přístroje a systémy na trhu konkurenceschopný.

2) Plánujete pro webOS vyvíjet vlastní aplikace, případně máte nějaké nápady, kterou z vašich stávajících aplikací budete pro webOS převádět?

Až budeme znát více informací o nové platformě, budeme se touto možností velmi seriózně zabývat. V současné době bohužel ale zatím nemáme dostatek informací, abychom se mohli rozhodovat v těchto rovinách. Jak si jistě dobře vzpomenete, Access svůj systém také demonstroval léta dopředu, vypouštěl spoustu demoverzí a vypadal velmi nadějně. Zkrátka abychom se mohli rozhodnout, zda do vývoje investovat čas a peníze, potřebujeme získat mnohem více informací.

Nicméně vám říkám, že naše webová verze eWallet (eWallet Companion) bude pro Pre skvělým řešením, u kterého již ani nebude příliš záležet na dalších detailech. Palm Pre výborně podporuje nejrůznější webové funkce, což je pro naše webové aplikace perfektní. eWallet Companion je v současné době sice stále ve stádiu betaverze, v době uvedení Pre na trh však již jistě bude připraven.

3) Je podle vás tedy Palm zpět ve hře?

V Palm jsem vždy věřil. I přes takové neúspěchy, jakými se např. ukázal projekt Foleo. Určitě je důvod, proč Palm OS stále podporujeme. Zároveň ale ještě nejsem připraven říci, zda bude webOS znamenat opravdu zásadní změnu, čekám zkrátka na spoustu informací. To co ukázali vypadá dobře a věřím, že předpoklady mají rozhodně dobré. Takže doufám v to nejlepší, věřím, že Pre sklidí úspěch.


Zdroj: Shaun pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3889