PDASoft

Treo 650 je stále úspěšné!
Publikováno: Středa, 11.02. 2009 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Treo 650 používám již téměř čtyři roky a protože jsem momentálně nezaměstnaný, nějakou dobu ho ještě pravděpodobně používat budu. Nese již sice pár šrámů, funguje ovšem stále jako nové – je stabilní i s některými nenasytnými doinstalovanými aplikacemi.Měl jsem již různé příležitosti k upgradu přístroje dříve, zde jsou ale důvody, proč jsem ho neprovedl:

  1. Palmu se od doby vypuštění Trea 650 do prodeje doposud nepodařilo přijít se zajímavějším a konkurenceschopnějším přístrojem

  2. Nechtělo se mi opouštět všechny moje investice do Palm OS a zkušenosti s ním

  3. Veškeré chutě mě opustily v momentě, kdy jsem si mohl vyzkoušet nový BlackBerry Bold mé ženy

Zjišťuji, že důvodů pro změnu přístroje je poměrně málo. Používal jsem pracovní Windows Mobile přístroj. Byl prostě hrozný. PIM aplikace bylo utrpení používat, internetový prohlížeč byl podobně nepoužitelný jako Blazer, a dodávaný kancelářský balík se nebyl schopný vyrovnat ani tomu, který byl standardně dodáván s každým Palmem.

Pak jsem se také dostal do role „správce“ nového BlackBerry Curve mé ženy. A byl jsem absolutně ohromen popularitou BlackBerry přístrojů a také tím, proč se RIM poslední dobou tak daří bušit do Palmu. Teď nebudu brát v potaz přístroje Bold a Strom, protože jsou to celkem horké novinky, které nemají s původní popularitou ani principy úspěchu BlackBerry mnoho společného. Uživatelské rozhraní BlackBerry Bold je otřesné a zcela zmatené a vývoj přídavných aplikací je snad jen nepovedeným vtipem. Úspěch BlackBerry začíná a končí s push e-maily. Ani se mi nechce moc přemýšlet co by se stalo v momentě, kdybych si je od BB přístrojů odmyslel..

Původní baterie v mém Treu stále zvládne dva dny provozu, nabídka a kompatibilita přídavných aplikací je také úchvatná, PIM aplikace jsou propracované, flexibilní a snadno se používají. Jediné, co mi tedy chybí, je Wi-Fi a 3G. Takže doufám, že novému Pre se podaří toto vše napravit..


Zdroj: Shaun pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3892