PDASoft

iPhone se prosazuje mezi internetovými prohlížeči
Publikováno: Pátek, 13.02. 2009 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Velmi zajímavé informace vyplývají z doposud posledních zveřejněných výsledků výzkumu Net Share, který se zabývá monitorováním podílu jednotlivých platforem a přístrojů, ze kterých se uživatelé připojují na Internet.Poslední údaje, tedy ty za leden 2009, ukazují trvalý nárůst podílů přístupů z Apple iPhone. Ten se svými 0,48% zaujal celkově 4. místo a dotahuje se dokonce na Linux, který si na třetím místě ukousl 0,83%. První místo si s obrovským náskokem drží Windows (88,26%) následovaný systémem MacOS (9,93%).

Další z mobilních platforem nebyly brány vůbec v potaz, jejich podíl je jednoduše příliš nízký. Podíl přístupů k Internetu byl poměrně vysoký již u první verze Apple iPhone, po příchodu druhé verze – tedy Apple iPhone 3G se ještě zvýšil a stále má rostoucí tendenci.

Mezi největší výhody iPhone patří oproti ostatními mobilním platformám zejména kvalitní internetový prohlížeč a dobré podmínky pro prohlížení Internetu (velký displej, pohodlné ovládání), dále také integrace Wi-Fi a bezesporu i to, že iPhone je velmi často prodáván v různých balíčcích s různými paušály, které mají neomezený nebo alespoň cenově výrazně zvýhodněný přístup na internet.


Zdroj: Shaun pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3895