PDASoft

Screenshoty v PalmOS rychle a jednoduše
Publikováno: Pondělí, 16.02. 2009 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


V tomto krátkém článku si krok za krokem popíšeme, jak použít freewarovou aplikaci Snap k pořízení snímků displeje v Palm OS 5. Snap je samostatná aplikace, která nevyžaduje žádné doplňky typu YAHM nebo DA Launcher a jedná se asi o nejjednodušší cestu vůbec, jak screeny získat.Co budeme potřebovat?

  • Aplikaci Snap
  • Paměťovou kartu

Takže pojďme na to. Pro začátek nainstalujte vaší libovolnou oblíbenou metodou aplikaci a spusťe ji kliknutím na její ikonku v launcheru.

Po spuštění se dostanete do nastavení programu. Klikněte na tlačítko „Enable,“ které program aktivuje. Potom vyberte tlačítko, kterým dojde k pořízení screenshotu. Snap byl původně určen pro PDA, takže tlačítka podle pořadí v programu neodpovídají pořadí na vašem Treu.

  • Agenda = Telefon
  • Kontakty = Kalendář
  • Úkoly = Mail
  • Memo = Domů
  • Hard Key 5 = Hlasové poznámky (Tungsten T3 atd.)

Pamatujte, že pokud pro pořízení screenshotu vyberete vypínací tlačítko, dojde ihned po jeho uložení k vypnutí displeje, což by mohlo být trochu problematické. Lepší bude vybrat některé z klasických tlačítek.

Všimnout by jste si měli také přednastaveného názvu souborů, pod kterým budou obrázky ukládány do paměti. Můžete si zvolit libovolný název, který uznáte za vhodné. Další vlastností je automatické vypnutí programu (Auto Disable), které aplikaci deaktivuje po pořízení každého screenu. Takže pokud chcete pořizovat více obrázků postupně po sobě, nechte tuto položku nezatrženou. Program pak budete moci vypnout ručně.

Po provedení těchto několika základních nastavení se můžete pustit do pořizování screenshotů. Není to nic složitého – stačí spustit nějaký program či hru a chvíli přidržet určené tlačítko. Uložení screenshotu je signalizováno dvěma pípnutími. Po pořízení si můžete pořízené obrázky prohlédnout – uložené jsou na paměťové kartě v adresáři PALMProgramsSnap. Pokud si je budete chtít prohlédnout v základním prohlížeči obrázků, musíte je nejdříve přesunout do adresáře DCIMPalm pomocí některého správce souborů. Pokud zatím žádný nemáte, poohlédněte se např. po freewarovém programu FileZ.

Po otevření složky s pořízenými screenshoty si můžete všimnout, že jsou uloženy ve formátu BMP.

Poznámka: Snap umí ukládat pouze do BMP formátu, který není komprimovaný. Každý screenshot proto zabere v paměti okolo 300 kB, pokud tedy chcete šetřit místem, uložte je následně do formátu JPEG.

A to je vše! Na závěr se ještě podíváme na dva drobné problémy, se kterými by jste se mohli během používání programu setkat.

  • Snap v některých aplikacích nefunguje korektně.

  • Některé aplikace, zejména hry, mohou mít s aplikací Snap problémy a obrázky nemusejí být uloženy korektně.

  • Snap uložení některý obrázek vícekrát.

Občas se to stává a je to běžné chování tohoto programu. Někdy k tomuto chování může také docházet při delším přidržení tlačítka, než je potřeba.

Snímat obrazovky vašeho Palm OS přístroje můžete i dalšími aplikacemi:


Zdroj: Robin pro MyTreo.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3901