PDASoft

2x Lepší zámek klávesnice pro Treo
Publikováno: Středa, 25.02. 2009 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


Již od dávno uplynulých dnů slávy Trea 600 jsme vždy hledali způsoby, jak vylepšit funkčnost zámku klávesnice a displeje. Prvním velkým vylepšením bylo zobrazení data a času. Pokračovalo to dále – pokud jste nebyli v telefonní aplikaci, neviděli jste sílu signálu ani stav baterie. V ten moment přišel na scénu KeyGuardTime+ a vše zachránil. Přestože se zdálo, že KeyGuardTime+ přináší vše, co si můžete přát, měl nepříliš povedený vzhled a vyznačoval se jistými prodlevami.Poté jsem se dozvěděl o TopSignalOnKeyguard a TopGuardEx (oba dva pocházející z dílny oblíbeného RNS) a já je musel vyzkoušet.

Za cenu pouhých 4,95 USD vám TopSignalOnKeyguard (TSOK) přinese přesně to, co slibuje v názvu – přidá zobrazení síly signálu (a samozřejmě stavu baterie) na původní zámek.

TSOK si zabírá extrémně málo místa – pouhých 8 kB. TSOK nemůže být nijak vypnuto. Pokud ho jednou aktivujete, zůstane aktivní až do doby, než ho z přístroje smažete. To může být drobnou nevýhodou v okamžiku, že ho potřebujete z jakékoli příčiny dočasně vypnout. Na druhou stranu ale není kvůli velikosti programu problém mít kopii na paměťové kartě.

Další zajímavou vlastností je nabídka, kterou program zobrazí při úvodním spuštění, a která umí natrvalo skrýt ikonu programu v launcheru. A protože program stejně není možné vypnout, je docela dobrý nápad skrýt zbytečnou ikonu, která by jen zabírala místo. Samozřejmě ale, že v nabídce pro mazání programů je zobrazena stále.

Nebudeme si nic nalhávat, TSOK toho uživateli příliš mnoho nenabídne, proto jsem začal pátrat po nějaké pokročilejší možnosti. Na řadu tedy přišel program TopGuardEx (TGE) za cenu 9,95 USD, který je - jednoduše řečeno - rozšířenou verzí TSOK.

Po instalaci na naleznete v aplikací nastavení jako jeden z dalších panelů, můžete ho bez problémů deaktivovat nabízí mnohem více možností přizpůsobení. V paměti zabírá opět minimálních 12 kB.

Zajímavou funkcí je „rozšířený zámek,“ který po aktivaci zablokuje také čtyři hardwarová tlačítka pod displejem proti probuzení přístroje. Pro mnoho uživatelů se jistě bude jednat o užitečnou vlastnost.

TopSignalOnKeyguard

Výhody:

 • Jednoduché používání
 • Malá velikost programu
 • Skrytí ikony programu v launcheru
 • Nízká cena

Nevýhody:

 • Nemůže být deaktivován
 • Žádné možnosti přizpůsobení

TopGuardEx

Výhody:

 • Přístup přes aplikaci Nastavení
 • Malá velikost programu
 • Jednoduché nastavení
 • „Rozšířený zámek“
 • Širší možnosti přizpůsobení

Nevýhody:

 • Nejsou


Kategorie Telefon
Výrobce RNS::
Licence Komerční
Verze 1.0
Nároky Palm OS 5.0
Palm Treo 600/650
Cena 4,95 U$
Download TopSignalOnKeyboard - 4 kB
Cena 9,95 U$
Download TopGuardEx - 6 kB
Hodnocení * * * *


Zdroj: Robin pro MyTreo.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3917