PDASoft

Nokia 5630 Xpress Music - Hudební N-Gage
Publikováno: Čtvrtek, 26.02. 2009 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Nokia 5630 je žhavou novinkou ze série hudebních telefonů Xpress Music, která vedle očekávané kvalitní podpory přehrávání hudby nabídne i několik dalších velmi zajímavých funkcí a vlastností.Nokia 5630 je stejně jako její předchůdce 5800 opředena několika prvenstvími. Jedná se o plnohodnotného člena Symbian S60 rodiny a zároveň také například díky své tloušťce pouhých 12 mm o nejtenčího zástupce N-Gage přístrojů.

Největší důraz je samozřejmě kladen na hudební funkce – v některých zemích je tak možné využít speciální nabídku služby Comes with Music pro stahování skladeb z internetu. Součástí balení je také paměťová karta microSD s kapacitou 4 GB. Zajímavou inovací je funkce „Řekni a hrej“ kdy stačí vyslovit jméno interpreta nebo skladby a telefon spustí přehrávání hledané písničky. S touto funkcí jsme se mohli poprvé setkat u Nokie 5320 XM. Mezi další užitečné hudební funkce patří např. standardní 3,5 mm audio jack, Bluetooth s podporou profilu A2DP pro připojení bezdrátových stereo sluchátek a FM rádio nebo internetové rádio.

Kromě těchto celkem očekávaných funkcí je zde ale několik dalších vítaných záležitostí – o dobré podpoře internetové konektivity například svědčí přítomnost rychlých datových přenosů HSDPA a různé aplikace zpřístupňující oblíbené internetové služby. Potěší také podpora widgetů (známe z Nokie 5800 nebo připravované N97), Ovi Share a Nokia Messaging.

Mladé uživatele, pro které je tento telefon určen zejména, jistě nadchne také podpora herní platformy N-Gage. Jedná se teprve o druhý telefon s N-Gage podporou, které nepatří do multimediální N Series. Prvenství si drží model 6210. Nicméně se svou tloušťkou 12 mm a hmotností pouhých 83 gramů se jedná o nejtenčí a nejlehčí telefon s podporou této služby.

Inovacemi prošel také aktivní pohotovostní režim, ve kterém se nově usídlila animovaná záložka pro pohodlnou práci s až 20 kontakty.

Nokia si nedovolila zanedbat ani fotoaparát a proto připravila kameru s rozlišením 3,2 megapixelu s duálním LED bleskem a 4x digitálním zoomem. Samozřejmostí je podpora natáčení videa a možnost nahrávání pořízených výrobků na internet prostřednictvím Flickru a Ovi – díky rychlým datovým přenosům to jistě nebude žádný problém.

Nokia 5630 Xpress Music by se na trh měla dostat ve druhém čtvrtletí letošního roku za cenu kolem 8000 Kč.


Zdroj: Mike pro Nokia conversationsTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3918