PDASoft

Palm a O'Reilly připravují první knihu pro webOS programátory
Publikováno: Čtvrtek, 26.02. 2009 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Na vlně nadšení z představení operačního systému webOS a prvního přístroje s tímto systémem Palmu Pre, oznámili společnosti Palm a O'Reilly Media spolupráci na přípravě první knihy určené pro zájemce o tvorbu programů pro webOS.Autorem knihy je Mitch Allen, viceprezident Palmu a vedoucí vývojové sekce spolu s dalšími členy týmu, kteří se na vývoji podíleli. Oficiální název knihy je „Palm webOS: Vývoj aplikací v JavaScriptu za použití Palm Mojo prostředí.

První kapitola pracovní verze knihy je nyní zdarma dostupná online ke stažení na webu Palm Developer Network, ke stažení by se měla objevit také na stránkách vydavatelství prostřednictvím služby Rought Cuts. Službu Rought Cuts poskytují Safari Book Online, které se specializují na poskytování technologických publikací. Programátoři, kteří budou mít o knihu zájem, si ji budou moci zakoupit v klasické tištěné podobně, přečíst si ji online nebo stáhnout jako PDF dokument. Díky službě Rought Cuts je možné využít také diskusní skupiny a sdělit zde své dojmy či připomínky. Kompletní kniha bude k dispozici po oficiálním vydání vývojového prostředí pro webOS (Palm Mojo).

„Palm webOS je odlišný od jakékoli jiné dnešní mobilní platformy,“ říká Mitch Allen, autor knihy, viceprezident Palmu a vedoucí vývojové sekce společnosti. „Způsobeno je to díky použití běžných webových standardizovaných technologií včetně CSS, HTML a JavaScriptu. Díky tomu je pro webOS vytvářet nativní JavaScriptové aplikace a poskytnout bohaté a zejména otevřené vývojové prostředí, které bude snadné a povědomé desítkám milionů existujících webových vývojářů. Jsem rád, že spolu s O'Reilly můžeme právě těmto lidem ukázat, jak snadné je vyvíjet aplikace pro webOS.“


Zdroj: Shaun pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3919