PDASoft

Opera Mini  Skvělý prohlížeč pro Palm OS
Publikováno: Středa, 08.04. 2009 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


Palm Centro je pěkný malý telefon s jednoduchým, ale užitečným systémem Palm OS. Co se týče záležitostí, jako je telefonování, správa kontaktů, organizace času nebo třeba hraní her, je Centro perfektní. Výborná je i práce s textovými zprávami a e-maily. Když ale přijde řeč na prohlížení internetových stránek, zjistíme, že situace rozhodně není ideální.Na Apple iPhone nebo většině přístrojů se systémem Windows Mobile můžete používat rychlá data v podobě Wi-Fi nebo 3G, Palm Centro se ale musí spoléhat jen na pomalejší EDGE. Také standardní internetový prohlížeč Browser už má svá nejlepší léta za sebou. Naštěstí ale existuje jedno snadné řešení – a tím je perfektní program Opera Mini.

Opera mini je výborný program, který je navíc poskytován zcela zdarma! Je skvělé vidět, že i dnes jsou společnosti, které za svůj produkt nic nevyžadují. Opera Mini vdechla Palm OS platformě svěží vánek a z Centra se ihned stal mnohem užitečnější přístroj než doposud. Samozřejmě, že Opera Mini je také stále aktualizována. Ve vašem Palmu navíc nezabere moc místa – program má velikost pouhých 319 kB.

S Operou Mini si i na Palmu můžete užít skutečně pohodlného prohlížení internetu. Bez problémů tak můžete zůstat v kontaktu s přáteli na FaceBooku, vyhledat si potřebný termín na Googlu, zkontrolovat e-mail atd. Pomáhá také překonat limity dané přístrojem – Opera Mini totiž komprimuje data předtím, než je odešle do vašeho přístroje na svém speciálním serveru, díky čemuž je zajištěno mnohem rychlejší načítání stránek.

Další užitečnou funkcí je synchronizace záložek s Operou ve vašem počítači a taktéž synchronizace poznámek. Když vytvoříte poznámku v Opeře na PC, bez problémů se k ní dostanete přes Palm. Oproti klasickému Blazeru toho Opera Mini zkrátka nabídne mnohem více a rozhodně byste ji měli vyzkoušet.


Zdroj: Brian Hart pro TreoCentral.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3990