PDASoft

Need for Speed pro Palm Pré?
Publikováno: Pátek, 04.12. 2009 - 00:00:00
Téma: Informace o software pro Palm


Na internetu se objevilo zajímavé video, na kterém si můžeme prohlédnout Palm Pre s běžící hrou Need for Speed od Electronic Arts. A hra vypadá velmi dobře, podobně jako na iPhone. Něco takového ovšem není se současnou verzí SDK dost dobře možné. Dokonce to není možné ani se současnou neaktivní GPU implementací ve webOS.Toto video se objevilo na PreCentral fóru od čtenáře s přezdívkou Casperstar.

Podle všeho se ale může jednat o reální video, nikoli žádný podvrh. Obzvláště po doplnění informací od dobře informovaného čtenáře s přezdívkou Modular. Casperstar tvrdí, že se jedná o Palm Pré jeho známého, který pracuje u Palmu. Ten nejen že umožnil pořízení tohoto záznamu, vytvořil ale také dva screeny App Catalogu z tohoto telefonu. Nejenom, že se zde nachází ono Need for Speed, v katalogu je ale celkem 495 programů (!). Ačkoli by se tyto obrázky daly snadno vytvořil ve Photoshopu, možná jsou jen důkazem toho, že se začíná něco dít. Na přiloženém screenu si můžete také všimnout poznámky, že je vyžadována “Nova 1.3.” To nemůže být nic jiného než nová verze operačního systému nebo rovnou nový přístroj.

Nezbývá než doufat, že obrázky jsou skutečné a že Palm v současné době dělá více, než se na první pohled může zdát. Aktualizace webOS s podporou GPU a aktualizace vývojářského SDK balíčku s podporou tvorby aplikací je tato by byla obrovským krokem kupředu a mohla by znamenat brzký konec nedostatku kvalitních aplikací. Dočkáme se však brzy? Doufejme, jisti si však být nemůžeme. Jak Casperstar dodává, jedná se o interní testovací prostředky, které doposud nejsou ani v testovacím stádiu.

Tato záhadná verze webOS má také vyřešeny potíže s limitem pro spouštění aplikací, který v současné době omezuje majitele Palmů Pre a Pixi.

Jako vždy však neuškodí ani trocha skepse. Palm oficiálně takovýto obsah ani nepotvrdil ani nevyvrátil. Je přitom jasné, že se při troše snahy, práce a vytvoření několika videí a obrázků může jednat o práci nějakého nadšence se smyslem pro humor. Nezbývá než čekat.

Aktualizováno: MX Web se zblízka podíval na obrázek z katalogu aplikací a domnívá se, že se jedná o podvrh vzhledem k drobnému rozdílu mezi tímto obrázek a obrázkem pořízeným z katalogu aplikací na reálném přístroji. Nejsme si jistí, zda je to dostatečný důkaz, obzvláště pokud se jedná o testovací přístroj, jak je ale vidět, skepse je zřejmě na místě.


Zdroj: Derek Kessler pro PréCentral.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4405