PDASoft

Vybíráme prohlížeč obrázků - PocketCM ImageViewer 0.9
Publikováno: Pondělí, 15.02. 2010 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Windows Mobile


V posledních letech se rozlišení displejů kapesních počítačů a smartphonů rapidně zvětšilo, takže není divu, že řada uživatelů chce použít své mobilní zařízení také k prohlížení obrázků. Jenže který program vybrat? Na tuto otázku budeme pravidelně hledat odpověď na stránkách PDASoftu. V dnešní recenzi se podíváme na freewarový PocketCM ImageViewer.Instalace prohlížeče je bezproblémová a příjemně nás potěšilo, že je také rychlá, zabere totiž jen cca 5 sekund. Stejně jako EyePhoto, tak i PocketCM je optimalizovaný pro ovládání prsty, jen ikony jsou na 2,8" VGA displeji výrazně menší, takže je třeba se více soustředit na to, kam prsty tapeme.

Aplikace po spuštění automaticky prohledá paměť i kartu a zobrazí ty složky, ve kterých najde nějaký ten obrázek. Obdobně jako v případě sharewarového VITO EyePhoto není zobrazena typická stromová struktura, což může některé uživatele mást. V seznamu složek se můžeme pohybovat vertikálním tahem prstu, posuvník v pravé části displeje je pouze orientační, nelze ho uchopit a posunout. Pokud se tedy chceme dostat ke složce na konci seznamu, je třeba se obrnit trpělivostí a scrollovat a scrollovat a scrollovat…


Náhledy

Prohlížeč dokáže ukázat jednoduchý přehled snímků, dvojtapnutím si můžeme vybrat ten, který chceme zobrazit. Za zmínku stojí rovněž druhý pohled. Jedná se o sérii náhledů, ve které se můžeme pohybovat tahem prstu vpravo i vlevo. Libovolný snímek lze přímo z rozhraní prohlížeče odeslat e-mailem, přejmenovat či smazat. Chybí však jakékoli editační funkce (ořez, změna jasu…), rovněž možnosti prohlížení nejsou nikterak široké, PocketCM ImageViewer nenabídne ani zoom, který je u naprosté většiny podobných aplikací standardem.


Libovolný obrázek lze mj. poslat e-mailem

Závěr

Freewarový PocketCM ImageViewer sice na první pohled vypadá, že by mohl v mnoha ohledech nahradit svého sharewarového bratříčka VITO EyePhoto, ale bohužel tomu tak není. Aplikace se sice spustí okamžitě, nároky na RAM jsou minimální (cca ), ale tady výčet hlavních předností končí. Uživatelské rozhraní sice vypadá, že je navrženo pro snadné ovládání prsty, jednotlivé prvky jsou však na VGA displeji hodně malé, takže člověk raději sáhne po stylu, než aby se pokoušel trefit se do ikonek prstem.


Kategorie Správa fotografií v PDA
Výrobce Quentin Pouplard
Licence Freeware
Verze 0.9
Nároky Windows Mobile 5.0/6.0
Pocket PC 2003
Cena 14,95 U$
Download ImageViewer-0.9.cab - 238 kB
Hodnocení * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4541