PDASoft

Zajímavé aplikace pro Google Android 12.
Publikováno: Úterý, 24.08. 2010 - 00:00:00
Téma: Software Android


V dnešním, v pořadí již dvanáctém článku o zajímavých aplikacích pro smartphony s operačním systémem Google Android si představíme šikovný program zobrazující předpověď počasí, jednoduchý widget informující o stavu smartphonu a potěšíme také všechny, jež si neradi pamatují svátky svých blízkých.Mini Info 1.2.3

Řada majitelů kapesních počítačů a komunikátorů s Windows Mobile si oblíbila užitečné Today plug-iny, které detailně zobrazují stav baterie, volnou kapacitu paměti a další užitečné údaje. Pokud vám taková aplikace chybí i na Google Androidu, vyzkoušejte freewarový program Mini Info. Základem je malý widget pro domovskou obrazovku, ukazuje procentuální nabití baterie a volné místo v interní paměti a na kartě.

Další údaje získáme až v samotném programu. Aplikace nám poví aktuální napětí i teplotu akumulátoru, rovněž se dozvíme, kdy jsme smartphone naposledy restartovali. Mini Info nás rovněž jedním tapnutím dovede k seznamu nainstalovaných aplikací, které lze třídit nejen dle názvu, ale i dle velikosti a v případě potřeby odinstalovat. Lze rovněž zformátovat paměťovou kartu, odpojit ji či aktivovat mass storage režim.

Min. požadavky: Google Android 1.5
Cena: Zdarma
Ke stažení: Androlib


Svátky Widget (Czech-Slovak namedays) 1.1

Snad každému se někdy stalo, že zapomněl na jmeniny člena rodiny, kamaráda či blízkého kolegy. Budoucím trapasům může pomoci zabránit freewarový widget Svátky. Jde o velmi jednoduchý kus softwaru, který na hlavní obrazovce zobrazuje jméno člověka, jež má dnes a zítra svátek. Problémem je však malá velikost fonty, takže i uživatelé, kteří nenosí brýle, mohou mít se čtením problémy. V nastavení lze zadat barvu písma i vybrat kalendář (český/slovenský), se kterým chceme pracovat. Aplikace nezískává data z Internetu, ale obsahuje databázi českých a slovenských jmen, kterou lze procházet.

Min. požadavky: Google Android 1.1
Cena: Zdarma
Ke stažení: Androlib


Weather Forecast Widget 1.5.5

Přestože pro smartphony s Androidem existuje nespočet aplikací pro předpověď počasí, patří Weather Forecast Widget mezi ty nejlepší. Kladem programu jsou velké možnosti nastavení, uživatelé si mohou vybrat z několika velikostí widgetu, změnit interval synchronizace, přepínat mezi teplotními jednotkami a mnoho dalšího.

Tapnutím na ikonu widgetu vyvoláme detailní zobrazení předpovědi počasí. Aplikace ukazuje denní i noční teplotu pro čtyři nadcházející dny, aktuální vlhkost, rychlost i směr větru a mnoho dalších užitečných informací. Weather Forecast je skinovatelný, takže si můžeme přizpůsobit i grafickou podobu aplikace.

Min. požadavky: Google Android 1.5
Cena: Zdarma
Ke stažení: AndrolibTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4860