PDASoft

WP7 dostanou začátkem roku dva velké updaty
Publikováno: Sobota, 11.12. 2010 - 03:02:45
Téma: Hardware Windows Mobile


Podle oficiálního vyjádření Microsoftu máme update WP7 očekávat začátkem roku 2011, nicméně teď to vypadá, že by během prvních dvou měsíců příštího roku mohli vyjít krátce po sobě hned dvě nové verze. V lednu dostanou přístroje s WP7 funkci kopírovat/vložit a měsíc na to by mohl následovat další update s větším množstvím novinek.Na únorové konferenci Mobile World Congress to bude přesně rok, co Microsoft veřejnosti poprvé odhalil novou generaci svého operačního systému pro mobilní telefony. U příležitosti tohoto výročí bude mít projev velký šéf Microsoftu Steve Ballmer, a podle WinRumors se můžeme těšit na další velký update. Přitom vydání jednoho významného updatu pro WP7 je v plánu už na lednovou Consumer Electronics Show, což je jen měsíc před MWC. Tento lednový update už je od minulého týdne k dispozici vývojářům s jeho hlavním přínosem bude funkce kopírování a vkládání přes schránku (viz video), za jejíž absenci čelí WP7 nevybíravé kritice ze všech stran.

V této souvislosti je přinejmenším pozoruhodné, že chce Microsoft už v únoru, tedy s odstupem pouhého měsíce, vydat další update WP7 s významnými změnami. Jmenovitě by mělo jít o zpřístupnění nových API pro vylepšený multitasking, downloady v rámci aplikací a lepší možnosti uživatelských přizpůsobení. Podle nepotvrzených informací má být tento únorový update v současné době ve fázi betatestování. Kromě toho by měl Microsoft na MWC zveřejnit plány ohledně vývoje Silverlightu pro WP7. Tak to alespoň v rozhovoru pro Channel 9 naznačil Brian Keller, který má v Microsoftu na starosti aplikace pro Visual Studio.

V plánu je i další zlepšování internetového prohlížeče pro WP7, na což odkazuje pro změnu nedávno vypsaný nábor na pozici Software Development Engineer, Senior - Windows Phone. Není vyloučené, že nějaká vylepšení internetového prohlížeče vyjdou už v únorovém updatu, nicméně zásadnější změny lze očekávat až na pozdější Windows Phone 8.

Zdroj: WinRumorsTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5023