PDASoft

LG Optimus 2X  první chytrý telefon s dvoujádrovým procesorem
Publikováno: Čtvrtek, 30.12. 2010 - 00:00:00
Téma: Mobilni zařízení na cestách


LG oficiálně představilo svůj chytrý telefon Optimus 2X, který nabídne Android v doposud nevídané rychlosti – díky svému dvojarovému procesoru. Jedná se tak o vůbec první chytrý telefon, který je vybaven právě takovýmto čipem. Kromě výkonného procesoru ale nabídne třeba i 8 GB paměti, 4“ displej, 8 megapixelový fotoaparát či HDMI výstup.Klíčové vlastnosti:

  • Dvoujádrový procesor s frekvencí 1 GHz (NVIDIA Tegra 2)
  • 4“ WVGA displej
  • 8 GB vnitřní paměti (možnost rozšíření pomocí paměťových MicroSD karet o dalších 32 GB)
  • Li-Ion akumulátor s kapacitou 1500 mAh
  • 8 mpx fotoaparát + 1,3 mpx kamera na čelní straně
  • HDMI výstup
  • Přehrávání a záznam videa v rozlišení 1080p (formáty MPEG-4/H.264)

Nejnovější chytrý telefon společnosti LG nazvaný Optimus 2X je světově prvním chytrým telefonem, který nabídne díky platformě NVIDIA Tegra 2 výkonný dvoujádrový procesor. Bude se tak jednat o skutečně výkonného pomocníka pro práci s multimédii, prohlížení webu i řadu dalších náročných činností, které nový Optimus zvládne bez problémů vykonávat i současně.

„Technologie dvou jader byl další logický posun v oblasti výkonných chytrých telefonů, takže jsme velmi rádi, že se nám s ní podařilo přijít jako prvním,“ říká Dr. Jong-seok Partk, výkonný prezident LG Electronics Mobile Communications Company. „Díky unikátním vlastnostem jako je HDMI výstup (zrcadlení) nebo výjimečný grafický výkon bude patřit LG Optimus 2Xk mezi to nejlepší z dílen společnosti LG, co se v roce 2011 dostane na trh.“

Dvoujádrový čip NVIDIA Tegra 2 s frekvencí 1 GHz byl vyvinut společností NVIDIA a nabízí velký výkon pro multimédia a zároveň zachovává velmi nízkou spotřebu. Uživatelé si tak budou moci v porovnání s jednojádrovými řešeními užívat rychlejší surfování po internetu, plynulejší hraní her, okamžité reakce na jejich příkazy a také plynulé přepínání mezi mnoha současně spuštěnými programy.

LG Optimus 2X nabídne přehrávání i záznam videa v rozlišení až 1080p a možnost připojení k velké obrazovce televizoru či monitoru prostřednictvím HDMI výstupu. Samozřejmostí bude také možnost bezdrátového připojení k domácí síti prostřednictvím standardu DLNA kompatibilního s celou řadou moderních televizorů, herních konzolí a dalších přístrojů. Nejen při hraní her se bude hodit vestavěný akcelerometr a gyroskop. Mezi běžné vlastnosti dnešních smartphonů pak již patří dva fotoaparát (zadní s rozlišením 8 megapixelů a přední s rozlišením 1,3 mpx pro videohovory), MicroSD slot či konektor microUSB. Energii bude přístroji dodávat Li-Ion akumulátor s kapacitou 1500 mAh.

LG Optimus 2X se začne na vybraných trzích prodávat postupně již od příštího měsíce, do Evropy se dostane o něco později. Zpočátku bude na telefonu předinstalován operační systém Android 2.2 (Froyo), později však bude k dispozici i upgrade na nejnovější Android 2.3 (Gingerbread).


Zdroj: Shaun McGill pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5049