PDASoft

pReader pro webOS  jednoduchá, ale efektivní čtečka eBooků
Publikováno: Pondělí, 07.02. 2011 - 00:00:00
Téma: Software pro WebOs


pReader je jednoduchá čtečka elektronických knih s podporou formátů PalmDOC, běžných textových souborů a souborů ve formátu eReader bez zabezpečení. Program je poskytován zdarma jako nativní aplikace. Pokud sháníte pro svůj telefon čtečku, rozhodně stojí za vyzkoušení.Ačkoli program pReader nenabízí tolik funkcí, jako třeba řešení od společností Amazon (Kindle) či Barnes and Noble (Nook), může být výbornou alternativou pro středně náročné webOS uživatele, která je navíc zcela zdarma. Jako průměrnou lze označit podporu formátů, která čítá klasické textové soubory, PalmDOC a soubory ve formátu eReader. Program se může pochlubit také jednoduchým uživatelským prostředím, které jistě každý bez problémů zvládne.

Spuštění programu je jednoduché, vše probíhá podle očekávání. Barevné schéma programu odpovídá schématu operačního systému, vše se tedy nese v šedo-tmavých odstínech. Po spuštění máte na výběr otevření vybraného souboru. Tlačítka i další prvky jsou dostatečně velká, ovládání je tedy bezproblémové.

Při otevírání souboru se postupuje následovně – nejdříve je nutné vybrat jeden ze tří podporovaných souborových formátů. V momentě, kdy toto provede, zobrazí čtečka všechny odpovídající soubory v abecedním pořadí. U souboru vidíte také velikost a datum jeho vzniku. Pak již ale stačí jen kliknout na některý ze souborů, načež dojde k jeho zobrazení.

Samotné čtení je velmi pohodlné, protože program nabízí skvěle vybraný font i příjemné řádkování. Ani zde se nesetkáme s ničím přelomovým. Vše je ale funkční a bezproblémové.

Program si umí zapamatovat, kde jste při čtení skončili, takže při návratu do knihy pokračujete přesně tam, kde jste ji minule opustili. Někdy je potřeba také přechod do jiné části knihy, který je možné realizovat zadáním procenta odpovídajícímu vybrané části knihy.

Jak jsem říkal výše – základní font je zvolen velmi dobře a čte se opravdu snadno. Na druhou stranu mohou přijít situace, kdy z jakéhokoli důvodu potřebujete font změnit, což ale v tomto případě není díky dobře zpracované nabídce žádný problém, takže typ fontu si můžete přizpůsobit podle svých potřeb.

Závěr

pReader je bezplatnou homebrew aplikací, kterou je možné získat z PreWare nebo PreCentral. Program se může pochlubit průměrnou podporou formátů a příjemným typem písma s možností jeho přizpůsobení podle požadavků uživatele. Výhodou je také jednoduché ovládání.

Celkově jsem si čtečku oblíbil a rád jí doporučím každému, kdo hledá jednoduchý program pro čtení knih bez DRM ochrany. Pokud chcete pouze číst, ale zároveň nevyžadujete pokročilejší možnosti, určitě budete spokojeni, jedná se totiž o výborné řešení pro webOS smartphony.

Jde o výbornou čtečku, která rozhodně stojí za vyzkoušení.

Pro podrobnější informace stačí navštívit tuto webovou stránku.


Zdroj: James Allen Johnson pro BrightHub.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5103