PDASoft

Zajímavé aplikace pro Google Android 21.
Publikováno: Úterý, 08.02. 2011 - 00:00:00
Téma: Software Android


Bojíte se rootování telefonu? S jednoduchou aplikací Universal Androot již obavy nejsou na místě. V dnešním díle si dále představíme zajímavý kalendář s funkcí vyhledávání a představíme si také vynikající task switcher, se kterým konečně můžeme naplno využívat multitasking.Universal Androot 1.5.3

Tzv. rootování smartphonů s Androidem bylo doposud považováno za činnost typickou pro fandy a nadšence mobilní techniky, díky freewarové aplikaci Universal Androot dokáže vymáčknout ze svého telefonu maximum i běžný uživatel. Program zpřístupní práva uživatele root pro více než 10 populárních mobilů se systémem Googlu. Podporován je LG GT450, Sony Ericsson X10 (včetně verzí Mini a Mini pro), Google Nexus One i Motorola Milestone. Lze si vybrat, zda bude rootování trvalé či zda výsady uživatele opět zmizí. Pro rychlejší přístup lze umístit widget na domovskou obrazovku.

Min. požadavky: Google Android 1.6
Cena: Zdarma
Ke stažení: AndroidCommunity.com

Mediafax 1.5

Nejen novináři znají agenturu Mediafax, která před několika dny představila aplikaci se stejným názvem. Jedná se o program, který uživateli denně zprostředkuje přibližně 50 – 90 krátkých textových i obrazových zpráv ze světa politiky, ekonomiky i kultury. Aplikace zobrazuje stejné články jako ty z webových stránek www.mediafax.cz, přínos programu však spočívá v tom, že můžeme během sekundy sdílet vybranou informaci prostřednictvím textové zprávy, e-mailu či sociálně sítě (zatím je podporován Facebook a Twitter).

Min. požadavky: Google Android 1.5
Cena: Zdarma
Ke stažení: Androlib

Touch Calendar 1.0.2

Levná aplikace Touch Calendar nabízí zajímavý způsob práce se schůzkami. Oproti dražší konkurenci sice chybí několik pohledů, široké možnosti nastavení a filtrování, to všechno však program dohání cenou a jednoduchým ovládáním. Podobně jako v Google Maps, tak i v případě Touch Calendaru můžeme dvěma prsty zoomovat a vybrat si tak úroveň přiblížení (detailnost zobrazení). Plusem je rovněž integrované hledání, které v mnoha smartphonech s Androidem stále chybí.

V nastavení lze vybrat jedno ze tří barevných schémat, výchozí stupeň přiblížení i vybrat kalendáře, se kterými bude aplikace pracovat. Nesmíme zapomenout ani na to, že pro větší přehlednost můžeme skrýt místo konání a ušetřit tak drahocenné místo na displeji.

Min. požadavky: Google Android 1.5
Cena: 1,85 USD
Ke stažení: Androlib

Multitasking Lite

Google Android již v první verzi zvládal současný běh více aplikací, jejich správa mu však i dnes dělá problémy. Operační systém stále neobsahuje plnohodnotný task manager, takže se člověk musí buď spolehnout na to, že Android programy „uspí“ sám a získá tak více volné paměti, nebo je třeba aplikace složitě ukončovat hluboko v menu. Rovněž přepínání běžících aplikací není žádný med. Delším stiskem tlačítka Home sice vyvoláme seznam naposledy použitých aplikací, je jich však zobrazeno jen 6 a co je pro mnohé horší, najdeme zde i ty aplikace, které byly dávno ukončeny.

Min. požadavky: Google Android 1.6
Cena: Zdarma
Ke stažení: AndrolibTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5106