PDASoft

Novinky od LG oficiálně
Publikováno: Čtvrtek, 17.02. 2011 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Společnost LG představila hned čtyři novinky. Tři chytré telefony – modely Optimus 3D, Optimus 2X a Optimus Black a tablet LG Optimus Pad. Rozhodně se jedná o velmi zajímavé přístroje, které mají svým uživatelům co nabídnout. Zákazníky se budou snažit nalákat např. na 3D displej fungující bez nutnosti používat speciální brýle, záznam 3D videa, dvoujádrové procesory NVIDIA Tegra 2, skvělou funkční výbavu či elegantní design.LG Optimus Pad

LG Optimu Pad je jedním z prvních tabletů, který se chlubí 8,9 palcovým displejem a poměrem stran 15:9 (rozlišení 1280 x 768 bodů). Díky svému provedení by mohl přístroj zachovávat stále ještě dobrou ovladatelnost jednou rukou. Jako operační systém nemůže být zvoleno nic jiného než Android 3.0 speciálně přizpůsobený nasazení na tabletu. Svižný chod veškerého myslitelného softwaru zajistí dvoujádrový procesor NVIDIA Tegra 2 s frekvencí jader 1 GHz. Stejně jako LG Optimus 3D nabídne i tento tablet duální fotoaparát schopný záznamu 3D videa a bohaté možnosti, jak s takovým videem dále naložit.

LG Optimus 3D

LG Optimus 3D přináší skvělou výbavu a nekompromisní výkon, které bylo dosaženo osazením dvoujádrového procesoru a dvoukanálového zapojení operační paměti. Osazený procesor OMAP4 se dvěma jádry taktovanými na 1 GHz a integrovaný výkonný graficky čip zaručí několikanásobně vyšší výkon oproti ostatním konkurenčním přístrojům. Prohlížení webu, hraní her i konzumace multimédií tak budou na zcela jiné úrovni. Jako první telefon na světě nabídne novinka společnosti LG také plnou podporu 3D – a to nejen v zobrazení a sdílení, ale i ve schopnosti pořizování 3D záznamu. 3D záznamu je možné dosáhnout díky vestavěnému fotoaparátu s duálními čočkami. To vše si uživatel užije na displeji s úhlopříčkou 4,3 palce. Standardní komunikační možnosti v tomto případě obohatí i vestavěná rozhraní HDMI a podpora DLNA.

LG Optimus 2X

LG Optimus 2X má také minimálně jedno své prvenství – mělo by se jednat o první prodávaný telefon s dvoujádrovým procesorem. Ten je stejný jako u obou výše zmiňovaných zařízení – jedná se dobře známé řešení NVIDIA Tegra 2 se dvěma jádry pracujícími na frekvenci 1 GHz. I v tomto případě se tak uživatelé mohou těšit na zcela plynulé hraní her, sledování videa i surfování po internetu. Výrobce u tohoto modelu slibuje podpora přehrávání videa v rozlišení až 1080p a to dokonce včetně možnosti jeho sledování ve Full HD rozlišení na televizoru připojeném prostřednictvím HDMI kabelu. Kromě HDMI rozhraní bude možné telefon k dalším zařízením připojit bezdrátově skrze DLNA. Nejenom při hraní her pak jistě přijde vhod i akcelerometr a gyroskop.

LG Optimus Black

Telefon poprvé představený na veletrhu CES je jedním z vůbec nejtenčích Android smartphonů, což uživatele velmi láká – na telefon je již více než 2 miliony předobjednávek. Kromě neuvěřitelné tloušťky a designu (pocházejícího od Keith Haring Foundation) telefon nabídne např. 4“ NOVA displej slibující výbornou čitelnost za všech světelných podmínek. Velkou výhodou tohoto displeje by měla být také až o polovinu nižší spotřeba oproti běžným LCD zobrazovačům. Dalšími lákadly v nabídne je pak rozšířená podpora dotykových gest, certifikace Wi-Fi Direct či 2mpx čelní fotoaparát.


Zdroj: Shaun McGill pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5121