PDASoft

Krátká recenze chytrého telefonu T-Mobile Pulse Mini
Publikováno: Čtvrtek, 07.04. 2011 - 00:00:00
Téma: Hardware Android


T-Mobile Pulse Mini je velmi levný telefon s Androidem. Velmi brzy však začne snaha maximálně šetřit vyplývat na povrch, a tento model je jedním z případů, kdy se může nepříjemně vymstít. Na první pohled docela pěkný telefon, který však může připravit nejedno nepěkné překvapení.T-Mobile Pulse Mini je možné získat podle zvoleného tarifního programu za opravdu nízkou cenu. Velmi výhodně tak lze získat přístroj, který nabízí např.:

Klíčové vlastnosti:

  • Android 2.1
  • 3,2 megapixelový fotoaparát s bleskem
  • Bluetooth + 3G
  • GPS + satelitní navigace zdarma
  • FM rádio
  • Výdrž až 300 hodin v pohotovostním režimu nebo 4 hodiny hovoru

Za cenu, za kterou je telefon nabízen, se určitě jedná o dobrou volbu. Řeknete si.

Maximálně však na první pohled do specifikací! Snad nikdy jsem nebyl při testování nějakého telefonu tak nepříjemně překvapen, jako tentokrát! A to do výčtu počítám i nepovedený tablet Next, který až doposud žebříček nejhůře působících telefonů uzavíral. Právě takového přístroje výrazně poškozují image platformy Android.

Ponechme ale nyní stranou vliv, jaký má takovýto telefon na pověst Androidu, ale položme si otázku, proč chce T-Mobile takovýto přístroj vůbec prodávat. Každý z operátorů investuje obrovské částky do výstavby a inovování své sítě, aby mohli zákazníci používat ty nejlepší služby. Utrácejí velké peníze za školení pracovníků, za provoz call center a mnoho a mnoho dalšího. A pak se do rukou zákazníků dostane něco jako T-Mobile Pulse Mini.

Jak může taková společnost, jako je T-Mobile, udělat takovou věc? S tvorbou zisku ani budováním zákaznické věrnosti to nemůže mít nic společného. T-Mobile na takovém telefonu musí prodělávat, protože k vyšším tarifním programům je přístroj výrazně dotovaný.

Nicméně, závěr nechme na později a pojďme se trochu blíže podívat na samotný telefon...

Černé balení bez jakýchkoli nápisů vypadá docela elegantně. I samotné vnitřní uspořádání s telefonem nahoře a příslušenstvím pod ním působí velmi profesionálně. K telefonu je přibalen USB nabíjecí / synchronizační kabel, napájecí adaptér a dost nepovedená sluchátka. Více-méně se však na dnešní dobu jedná o zcela standardní příslušenství.

Při vytažení telefonu z krabičky jsem si na jeho pravém straně ihned všiml podivné kulaté věci. Člověk, který používá mobilní přístroje již tak dlouho, začíná tušit, že se jedná o stylus. A bohužel tomu tak opravdu je – byl to stylus, tedy věc, které se mobilní přístroje oprostili již docela dávno. Už to bylo nepříjemnou předzvěstí věcí následujících.

Telefon jsem si tedy prohlédl ze všech stran a spustil jej. Stylus jsem instinktivně nechával uložený na svém místě a rozhodl se jít na vše pouhými prsty. První překážkou byl zámek displeje. Prstem jsem jej uchopil a táhl jím do pozice potřebné pro odemčení zámku. Při prvním pokusu se zámek o kousek posunul a vrátil se zpět. Nevzdal jsem se a zkusil to znovu – bohužel se stejným výsledkem. Pak jsem si vzpomněl na stylus a celou akci se pokusil provést s jeho pomocí. Nicméně – již potřetí – jsem došel ke zcela konci, jehož výsledkem byl stále uzamčený telefon. Poprvé se mi povedlo telefon odemknout snad na desátý pokus a za celou dobu používání se mi to ani jednou nepovedlo na poprvé.

To ale zdaleka nebylo vše. Při stisku některé z ikon na displeji se spouštěly úplně jiné programy, rolování seznamy bylo také značným problémem a telefon snad nikdy neudělal to, co jsem zrovna chtěl. Při tomto urputném souboji jsem se rozhodl vyzkoušet to nejdůležitější – telefonování. Vytočil jsem tedy číslo a telefon přiložil k uchu. A nic jsem neslyšel. Opět jsem se nevzdával a jal se aktivovat hlasitý odposlech. A ani tentokrát jsem nic neslyšel. Zrušil jsem tedy spojování hovoru a číslo vytočil znovu. Tentokrát jsem slyšel vyzváněcí tón, ale po aktivaci hlasitého odposlechu jsem opět neslyšel vůbec nic. Hlasitý reproduktor se mi na tomto telefonu nepodařilo použít ani jednou.

Při neustálých problémech s displejem jsem se rozhodl provést jeho kalibraci, což je činnost, kterou jsem naposledy použil někdy před pěti lety, protože to u žádného jiného telefonu zkrátka nebylo potřeba. Na chvíli to pomohlo, jenže pak jsem musel kalibračním procesem projít znovu.

Bezproblémové je díky vyhrazenému tlačítku na těle telefonu spouštění fotoaparátu. Pořízené fotky se nijak zvlášť neliší od ostatních levných telefonů a vzhledem k ostatním vlastnostem telefonu nebyly až tak špatné. Záznam videa probíhal docela plynule, kvůli nefunkčnímu zvuku na mém vzorku jsem ale nemohl vyzkoušet kvalitu audia, proto jsem si video stáhl do počítače. Zvuk ale nepracoval ani zde, bohužel.

Při používání přístroje rychle pochopíte, že stylus je nutné použít pro naprostou většinu všech činností (včetně ovládání tlačítek pod displejem). Na displej je navíc nutné docela silně tlačit, ovládání opravdu nepůsobí vůbec přirozeným dojmem. Představa častějšího psaní na tomto přístroji mě doslova děsí.

Na telefonu se mi líbil jeho příjemné tvary a malé rozměry a hmotnost, v tomto ohledu nepůsobil nijak levně. Všechno ostatní ale bylo kriticky špatné od hardwaru po software. Takový Android Market způsobil reset systému pokaždé, co jsem se jej pokusil spustit.

Závěr

Osobně musím doporučit, aby se každý tomuto telefonu vyhýbal, jak to jen jde. Ocenit mohu snad jen jednu jedinou jeho vlastnost – konzistentnost. Konzistentnost spočívající v tom, že špatný je opravdu jako celek, nikoli pouze jeho vybrané vlastnosti. Nechápu takovýto telefon, který není dobrou vizitkou pro Android, není dobrou vizitkou pro operátora a určitě není dobrou volbou pro koncového uživatele.


Zdroj: Shaun McGill pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5178