PDASoft

Google představil tři nové funkce pro firemní zákazníky
Publikováno: Neděle, 10.04. 2011 - 14:27:34
Téma: Hardware Android


Google vydal tři nové nástroje usnadňující nasazení Androidu u firemních zákazníků využívajících Google Apps.I navzdory obrovskému úspěchu u spotřebitelů, kdy se na celém světě každý den aktivuje 300 000 nových přístrojů s Androidem, se stále objevují názory, že tento operační systém ještě není připravený pro nasazení u náročných firemních zákazníků. Google se to snaží napravit, a tak minulý týden vydal tři vylepšení, která by měla pomoci Androidu proniknout tam, kde v minulosti dominovaly přdevším BlackBerry od RIM. Všechny tři novinky se týkají služeb Google Apps for Business a Google Apps for Education.

Pomocí nové verzi aplikace Google Apps Device Policy je možné rychle reagovat na ztracené nebo ukradené zařízení s Androidem od verze 2.2 dále. Lokace ztraceného zařízení se zobrazí na mapě a uživatel ho může vzdáleně uzamknout, případně změnit PIN přes webovou stránku My Devices.

Správci firemních účtů na Google Apps nově mohou pomocí nástroje na šifrování dat v zařízení nově vynutit šifrování paměti u tabeltů s Androidem 3.0. Pro správu šifrování obsahu je třeba, aby bylo zařízení vybavené aplikací Google Apps Device Policy nejméně ve verzi 2.0.

Třetí novinkou je firemní seznam kontaktů Google Apps Lookup, který by měl usnadnit vyhledávání kontaktů v rámci firmy. Na zařízení s Androidem od verze 2.1 stačí napsat nebo hlasem zadat jméno nebo emailovou adresu kolegy a zvolit telefonní hovor, email, SMS nebo IM zprávu. Aplikace čerpá data ze seznamu kontaktů v Google Apps, takže stačí, aby firemní správci v ovládacím panelu povolili přístup ke sdíleným kontaktům, a uživatelé se nemusejí o nic dalšího starat.

Prameny: Google Enterprise Blog, Engadget

Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5181