PDASoft

Angry Birds Rio + video
Publikováno: Pondělí, 11.04. 2011 - 00:00:00
Téma: Software pro WebOs


Další pokračování populárního herního titulu, který je dnes dostupný pro všechny významnější mobilní platformy, je tu! Angry Birds Rio si i nyní zcela jistě získají celou řadu spokojených příznivců, protože i tentokrát jim bídnou perfektní zábavu vyšperkovanou skvělou grafikou, jednoduchým ovládáním či bohatšími zvuky. Tentokrát je děj hry protknut i nenáročným příběhem.Jen málo her vás chytne a nepustí takovým způsobem, jako se to daří populárnímu hernímu titulu Angry Birds od společnosti Rovio. Co může následovat po dvou herních titulech Angry Birds game a novějších Angry Birds Seasons? Samozřejmě – film. Ten může ještě více zvýšit popularitu této již velmi dobře známé hry.

K tomu se přidává další herní pokračování s přídomkem Rio, u kterého Rovio využívá všech svých doposud nasbíraných zkušeností. To je vidět na detailnější grafice, plynulejším chodu hry, ještě reálnější fyzice či bohatších zvucích. Na rozdíl od předchozích dílů hry se autoři tentokrát rozhodli zakomponovat i jednoduchý, nenáročný příběh. Ten začíná uvnitř skladiště, ze kterého si musíte probojovat cestu ven. I to přispívá k tomu, že se stále jedná o velmi zábavnou a přitažlivou hru.

Samotné hraní není příliš odlišné od předchozích dílů. Vezmete si ptáčka a pomocí katapultu jej vypálíte na konstrukci ze dřeva, kamene a skla. Určité změny je ale přeci jen možné vypozorovat. Např. nepřátelská zelená prasata, o nichž lze s určitostí prohlásit, že školu architektury nestudovala, jsou nahrazeny uvězněnými ptáčky, jež musíte osvobodit, nebo opicemi, jež musíte naopak zabít. Kromě toho se ve hře objevují nové prvky, jako jsou např. zničitelné přepravky, elektrické cívky, ohýbatelné palmy nebo skákací gumy.

Jako hudební doprovod běží na pozadí zajímavé hudební téma ve stylu samby, což je určitě dobře, protože původní zvukový doprovod již potřeboval vylepšení. Změnily se i další zvukové efekty, které jsou sice povědomé, ale nyní jsou kvalitnější a bohatší.

Rio byly v současné době vypuštěny se dvěma z celkových šesti plánových epizod. Nyní je tedy k dispozici 60 nových levelů s tím, že další budou k dispozici květnu a listopadu. Takto chtějí tvůrci hry udržovat uživatele u hry až do momentu, kdy se do prodeje dostane chystaný film.

Angry Birds Rio je vás i přes svou jednoduchost a přitažlivost dokážou nejednou pěkně naštvat. I tak je ale lze označit za doposud nejlepší díl, jaký jsme měli možnost doposud hrát. Nabídne lepší grafiku, zajímavější zvuky a řadu dalších drobností.

Angry Birds Rio jsou dostupné pro webOS přístroje za cenu 1,99 USD např. v App katalogu.


Zdroj: Derek Kessler pro PreCentral.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5182