PDASoft

Recenze programu TapNotes pro webOS
Publikováno: Čtvrtek, 14.04. 2011 - 00:00:00
Téma: Software pro WebOs


Jednoduchý program pro práci s poznámkami, které budou díky synchronizaci se stolním počítačem a webovým úložištěm prostřednictvím Dropbox účtu vždy aktuální a spolehlivě zálohované. Pokud vám nevyhovuje standardní program, který je součástí systému, určitě se na TapNotes alespoň podívejte.Obsah balení

Uživatelé, kteří požadují kvalitní program pro zapisování poznámek s podporou synchronizace na DropBox, mají nyní k dispozici další řešení v podobě programu TapNotes od společnosti One Crayon. Ačkoli programů v této kategorii existuje nespočet, většině z nich pokročilé možnosti synchronizace chybí. Program TapNotes má synchronizaci se službou Dropbox zvládnutu velmi dobře, podporuje totiž synchronizaci se stolním počítačem i webovým úložištěm.

Oproti některým programům pro shromažďování poznámek nabízejí však TapNotes méně funkcí. Chybí např. možnost zabezpečení poznámek heslem, rychlé vkládání data a času nebo připojování obrázků. Na druhou stranu obsahuje program všechny potřebné základní funkce, které jsou navíc dobře zpracovány. Program se spouští rychle a je nenáročný na výkon přístroje, takže lze během jeho používání bez problémů provozovat i další aplikace. TapNotes si můžete otevřít vícekrát prostřednictvím webOS kartiček, a obsahuje řadu praktických doplňků, jako jsou kontextová menu či tlačítka pro rychlé odeslání mailem apod. Užitečné je také automatické pojmenovávání poznámek – pokud nevložíte název sami, automaticky se použije první řádek poznámky po vzoru starého dobrého webOS.

Uživatel si může podle svého vkusu přizpůsobit také písmo a barevné schéma.

Synchronizace s Dropboxem je zcela automatická a plně funkční. Nový textový soubor se objeví na vašem počítači i webovém úložišti během několika vteřin po jeho uložení na telefonu. Vše samozřejmě funguje i opačně – TapNotes při každém svém spuštění zkontrolují obsah počítače a webové schránky a nové položky stáhnou do telefonu. Pokud program narazí na konflikt (např. v názvech souborů) dá uživateli na výběr, jak s poznámkou naloží.

S programem se pracuje příjemně, jen je trochu škoda, že není k dispozici více pokročilých funkcí. Takto bohužel TapNotes v některých ohledech na svou konkurenci ztrácejí. Pokud však vyžadujete propojení s Dropboxem, jsou TapNotes výbornou volbou.


Ke stažení: webOS App katalog (4,00 USD)


Zdroj: Riz Parvez pro PreCentral.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5186