PDASoft

LG Optimus One  povedený Android za rozumnou cenu II.
Publikováno: Úterý, 19.04. 2011 - 00:00:00
Téma: Hardware Android


V dnešním pokračování recenze androidovského smartphonu LG Optimus One se dopodíváne na jeho hardwarovou stránku, především na jeho displej, výdrž baterie, výkon procesoru a dodávané příslušenství.Displej

Ačkoli se displej svým rozlišením nebo úhlopříčkou nemůže rovnat displejům dnešních high-end telefonů, skutečnost je taková, že je jasný, ostrý a dobře čitelný, a Android na něm vypadá velmi dobře. Zpočátku jsem se domníval, že displej není příliš citlivý na dotyk, následně jsem ale zjistil, že je na něm z výroby aplikovaná téměř nepostřehnutelná ochranná fólie. Po jejím odstranění již byla citlivost na dotyk v pořádku.

Baterie

Telefon je napájen akumulátorem s kapacitou 1500 mAh, což je na takovýto přístroj rozhodně výborná hodnota. Pokud se budete pohybovat v oblastech s dobrým signálem, zcela jistě se můžete spolehnout alespoň na jeden celý den bez nutnosti telefon nabíjet. V oblastech s horším signálem se baterie vybíjela přeci jen o něco rychleji, ačkoli to nebylo nijak výrazné.

Procesorová jednotka

Chod přístroje zajišťuje procesor s frekvencí 600 Mhz, jehož název se nám však nepodařilo zjistit. Ačkoli procesor již podle očekávání nemůže disponovat takovým výkonem jako dnes nejlepší 1 GHz jednotky, nedá se říci, že by telefonu docházel dech. Zřejmě i díky dobré optimalizaci operačního systému jsem se nesetkal s žádným výraznějším zpomalováním či zamrzáním telefonu.

Příslušenství

Headset

celkem standardní sluchátka s mikrofonem, která ničím nepřekvapí, protože jsou příslušenstvím většiny dnešních telefonů.

Nabíječka

K nabíjení poslouží dodávaný adaptér do elektrické sítě, pro jehož používání je však nutné do patřičného otvoru zapojit i dodávaný USB kabel.

Držák do automobilu

To je pro mnoho uživatelů určitě důležitá součást příslušenství a je jedině dobře, že LG ji k telefonu přidává standardně. Držák je sice z platu, přesto je ale dobře zpracovaný je to typ určený pro umístění na čelní sklo. Držák byl velmi stabilní, během testování se mi nestalo, že by se od skla odlepil a spadl. Telefon, jehož pozici si je možné do určité míry upravit, také drží na svém místě jako přibytý. V tomto bodě si LG definitivně zaslouží pochvalu.

Software

Operační systém Android

Optimus One jsme obdrželi s předinstalovaným operačním systémem Android 2.2 Froyo. Je pravdou, že se postupně do světa rozšiřuje i novější verze tohoto systému, na druhou stranu se ale zatím přístrojů s tímto systémem mnoho zakoupit nedá. Android 2.2 je navíc již velmi dobře optimalizovaný a proto jeho přítomnost nelze považovat za nevýhodu.

Jediný problém, který jsem s Androidem 2.2 zaznamenal, byla práce s elektronickou poštou, kdy telefon odmítl pracovat s mým Exchange účtem, a dožadoval se aktualizace zabezpečení. Na druhou stranu nejsem v této oblasti žádný expert a možná by se dalo vše vyřešit.

Výhodou Androidu 2.2 oproti předchozím verzím je naopak možnost instalovat aplikace i na paměťovou kartu (musí to ale podporovat i samotná aplikace).


Pokračování zítra...


Zdroj: Jim Fowl pro SmartphoneGurus.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5191