PDASoft

LG Optimus One  povedený Android za rozumnou cenu III.
Publikováno: Středa, 20.04. 2011 - 00:00:00
Téma: Hardware Android


Na závěr předchozího dílu rozsáhlé recenze smartphonu LG Optimus One s operačním systémem Android OS jsme nakousli jeho softwarovou stránku, na kterou se v dnešním pokračování zaměříme více. Zajímat nás bude především jeho launcher, ovládání za jízdy v autě, napojení na sociální sítě či na FM Rádio, ve které můžete proměnit svůj LG Optimus One.Launcher

LG standardně dodává Optimus One s vlastním launcherem aplikací. Dobrou zprávou je, že se nejedná o nijak výrazně upravené prostředí plné zbytečností, které by akorát telefon zpomalovaly. Prostředí působí příjemně, je rychlé a příjemné a navíc nabízí dobré možnosti přizpůsobení. Oproti takovému HTC Sense sice možnosti nejsou tak bohaté, osobně ale např. preferuji právě raději způsob LG.

Úvodní obrazovky

Další skvělé změny objevíte na úvodních obrazovkách, kde čeká připravena celá řada užitečných widgetů. Pro nováčky je to určitě příjemné. Přímo na úvodní obrazovce se navíc nachází průvodce pro zvládnutí šesti nejpotřebnějších základních kroků s novým telefonem (spuštění aplikací, umístění ikon na hlavní obrazovky, změna uspořádání ikon, mazání ikon, pohyb mezi obrazovkami a odstranění widgetů z plochy). Začínajícím uživatelům to určitě může pomoci.

Aplikace

Nebudu zde procházet všechny standardní aplikace, zaměřím se hlavně na programy, které lze považovat za nadstandard, a nesetkáte se s nimi u každého telefonu.

App Advisor

Aplikace pocházející z dílen společnosti LG, která uživatelům poskytuje typy na 9 aktuálně nejzajímavějších programů ke stažení. Objevil jsem zde tipy např. na Dropbox, Tweetdeck či Angry Birds. Program ale vedle Android Marketu nedává příliš smysl, možná s ním má však LG vlastní plány do budoucna, kdy by např. mohlo začít nabízet vlastní programy.

Automobil

Rychlé rozhraní pro rychlejší ovládání telefonu během jeho umístění do automobilového držáku. Program však spouští standardní systémové aplikace, které nejsou nijak uzpůsobeny – očekával bych minimálně zvětšení písma a tlačítek, smysl proto trochu uniká.

Sociální sítě

Aplikace pro přístup k Facebooku a Twitteru jsou standardní součástí přístroje, což je podle mého názoru v očích zákazníků, pro které je tento telefon určen, velká výhoda. Oba programy mají navíc již na ploše připravené widgety pro rychlý přístup.

Obě aplikace jsou veskrze standardní a zkušenější uživatelé pravděpodobně sáhnout po svých odzkoušených alternativách.

FM rádio

Pro poslech rádia je nejprve nutné připojit sluchátka sloužící jako anténa. Výhodou je, že na rozdíl od většiny ostatních přístrojů není nutné mít připojená dodávaná sluchátka, ale lze použít i vlastní model. Citlivost na signál je dobrá, s příjmem místních stanic jsem neměl žádné problémy.

Layar

Tento program pro mě byl záhadou, protože jsem o něm nikdy dřív neslyšel. Určitě jsem ale již slyšel pojem rozšířená reality a vy jistě také. Ale až doposud jsem těmto věcem nevěnoval příliš pozornost. Bohužel, doma program nedělal nic a venku jsem jej zapomněl vyzkoušet. Měl by ale při pohledu skrze fotoaparát na displeji např. zobrazovat názvy budov, obchodů apod.


Dokončení zítra...


Zdroj: Jim Fowl pro SmartphoneGurus.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5193