PDASoft

Nákup software v zahraničních AppStorech
Publikováno: Čtvrtek, 21.04. 2011 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


V poslední době se u článků s recenzí komerčních aplikací objevili stesky nad problematickým zakoupením software v zahraničních AppStorech. Podle mého, ale zcela zbytečně.Ano, Česká republika je v EU, kde si jsou státy rovny, ale jak známo, když jsou si všichni rovni, vždy se najdou někteří, kteří jsou ještě rovnější než ostatní. A bohužel, taková je i situace ohledně zahraničních nákupů a to nejen software. Že tato situace není normální svědčí i skutečnost, že se jí na evropské úrovni zabývají i naši europoslanci (Zuzana Roithová, KDU-ČSL, viz. Amazon i iTunes diskriminují Čechy a odmítají je, to by mělo skončit). Nejvíce omezující je možnost nákupu v eShopech jako je Amazon.com a iTunes.com, které takřka automaticky odmítají platební karty českých bank. Co s tím?

Netřeba zoufat a čekat, až evropská byrokracie zasáhne! Řešením může být prosté získání zahraniční platební karty. Nejlépe na tom mohou být uživatelé žijící v příhraničních oblastech, kteří si mohou za hranice dojet a založit si bankovní účet například v sousedním Německu, ale ani ostatní nemusí zoufat. Osobně mohu doporučit Sparkasse Zittau, která dokonce má i své webové stránky částečně v českém jazyce. Pro české šetřílky však tato banka asi nebude optimální, protože má své paušální poplatky (sice kvartální a zdaleka ne v takové výši jako má např. Česká spořitelna). Bezpoplatkovou volbou však může být Volksbank Löbau-Zittau, která nabízí běžná eurový účet bez poplatku s taktéž bezplatným elektronickým výpisem. S bankovní kartou z německých bank už nemáte v zahraničních eShopech problémy (alespoň já jsem se svojí VISA kartou nikdy žádné neměl a to ani v USA, ani po Evropě). Pražáci navíc mohou využít nové pobočky v Praze (svého času dokonce do Prahy zajížděl obchodní zástupce, který umožňoval zprostředkování založení účtu bez nutnosti návštěvy domácí banky v Žitavě).

Takže pokud se rozhodnete ocenit práci vývojářů a budete chtít zakoupit software pro váš smartphone, nebo jen využít zajímavé nabídky v některém ze zahraničních eShopů, pak toto může být jeden ze snadných způsobů jak na to.


Zdroj:Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5194