PDASoft

První chvíle s HTC Desire S
Publikováno: Pátek, 22.04. 2011 - 00:00:00
Téma: Hardware Android


HTC Desire S je nástupcem již rok prodávaného modelu HTC Desire. Oproti němu nabídne novější operační systém, vylepšené rozhraní HTC Sense a třeba i elegantnější design nebo větší operační paměť. První dojmy z přístroje jsou rozhodně pozitivní, nástupce velmi oblíbeného modelu tak má i tentokrát našlápnuto více než dobře.Původní HTC Desire se na trh dostalo na jaře 2010 a je jedním z přístrojů, kterým platforma Android vděčí za svůj současný boom. O dvanáct měsíců později se na trh dostává inovovaná verze tohoto modelu označovaná jako Desire S.

A právě model Desire S by se měl stát jedním z tahounů značky HTC na evropském trhu v roce 2011. Desire S není tak velký a drahý jako Incredible S, výkon je ale stejný. Právě ve výkonu bude patrně největší rozdíl oproti další novince – Wildfire S, jež bude svou cenou mířit do trochu méně vybavené kategorie přístrojů.

Protože jsme měli možnost si HTC Desire S vyzkoušet, podělíme se s vámi o naše první zkušenosti, jak se nám tento smartphone s operačním systémem Android 2.3 Gingerbread líbil.

Tělo telefonu je charakteristické tím, že je vyrobeno z jednoho jediného kusu hliníku, což telefonu dodává v kombinaci se zcela plochou čelní stranou nejenom pocit elegance, ale také jistoty a kvality. Tradiční tlačítka původního modelu jsou pryč, šanci tentokrát dostaly dotykové senzory. Pokud přístroj vezmete do ruky, navodí ve vás ty nejlepší pocity. I přes přítomnost displeje se stejnou úhlopříčkou (3,7 palce) se půdorysné rozměry oproti předchůdci nepatrně zmenšily. Jediná naše stížnost k fyzickému provedení tak směřuje na vypínač a tlačítka pro ovládání hlasitosti – jsou hodně zapuštěná a neovládají se nejlépe.

Zachován zůstal i procesor – je jím Snapdragon s frekvencí 1 GHz a opět se jedná o řešení nabízené v mnoha ostatních dnešních přístroje. Procesor doplňuje 768 MB RAM, což je hodnota rozhodně dostatečná, možná dokonce až zbytečná. Výsledkem jsou však opravdu velmi rychlé reakce na veškeré povely. Jedinou výjimkou byla počáteční synchronizace a stahování údajů z on-line služeb při prvním spuštění telefonu, během této činnosti se telefon jednou jedinkrát trochu zpomalil.

V telefonu se nachází doposud nejnovější verze uživatelského rozhraní HTC Sense (2.1). To se oproti dřívějšku příliš nezměnilo, chválíme ale jeho rychlé reakce při přecházení mezi jednotlivými domovskými obrazovkami i spuštěnými programy. Totéž platí i o reakcích na dotyková gesta v internetovém prohlížeči – vše bylo mnohem plynulejší než u první generace Desire.

HTC Sense 2.1 samozřejmě obsahuje vše, co bylo součástí starších verzí tohoto rozhraní (např. napojení na uživatelský portál HTCSense.com) či některé nové grafické prvky, některých inovací jsme se ale dočkali i tentokrát. Všimnout si můžete např. záložek na obrazovce s notifikacemi, z nichž první obsahuje upozornění na nejrůznější události (zde se nic nezměnilo), ale druhá vám nabídne možnost rychlého vypnutí a zapnutí některých funkcí (např. Wi-Fi, Bluetooth či GPS). Trochu se změnila také nabídka nainstalovaných aplikací – i tu lze nyní dělit na více kategorií (všechny programy, poslední použité programy a uživatelem nainstalované programy). Na jednu obrazovku se vejde 16 ikon.

K mírným změnám došlo také u předpovědi počasí, která má nyní hezčí a bohatší animace.

Po několika hodinách s HTC Desire S se rozhodně nebojíme říci, že se jedná o moc hezký telefon, který svému velmi oblíbenému předchůdci ostudu určitě neudělá.


Zdroj: Alex Dobie pro AndroidCentral.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5196