PDASoft

Tři nové tablety od Dellu
Publikováno: Neděle, 24.04. 2011 - 17:10:20
Téma: Obecné články


Dell představil trojici nových tabletů, dva desetipalcové a jeden třináctipalcový. Jeden z desetipalcových modelů používá Android, zatímco zbývající dva tablety poběží na Windows 7.Jako první půjde do prodeje v červnu tohoto roku desetipalcový Streak Pro s Androidem 3.0 a 10’’ displejem 1280x800. Zajímavé je u tohoto modelu zejména použití displeje s poměrem stran 16:10 místo poslední dobou mnohem více rozšířeného 16:9. Při koukání na filmy to sice uživatel neocení, nicméně pro prohlížení internetových stránek a zejména práci s dokumenty je 16:10 mnohem lepší. Za zmínku stojí ještě použití výkonného procesoru Nvidia Tegra T25 a jinak to bude víceméně obyčejný tablet s Androidem, z něhož si navzdory hned dvěma mikrofonům ani nezavoláte, protože integrovaný bezdrátový modem podporuje pouze přenos dat a při hovorech tak uživatel bude odkázán na VoIP.

V červenci bude následovat Latitude XT-3 s Windows 7 pokračující v tradici notebooků s otočnou obrazovkou a dotykovým rozhraním. S třináctipalcovým displejem to nebude žádný drobeček a velikosti bude odpovídat i výkon začínající na procesorech Intel Core i3 a končící až u špičkových modelů Core i7. Pochopitelně nechybí ani obvyklá výbava high-endových notebooků jako bezpečnostní čip TPM, šifrování disku, čtečka otisků prstů, dokovací konektor a podpora psaní perem po displeji.

Poslední z trojice představených modelů je desetipalcový Latitude ST bez hardwarové klávesnice plánovaný na září. Stejně jako Latitude XT-3 poběží i Latitude ST na Windows 7, bude mít však mnohem skromnější výbavu a celkově bude mít mnohem blíž k netbookům. Procesor Intel Atom 1.5GHz (Oak Trail) a 2GB RAM není na provoz Windows 7 nic extra, na druhou díky SSD s kapacitou až 128GB by mohl být systém celkově i poměrně svižný. Oak Trail zvládá dokonce dekódování videa 1080p, takže lze očekávat, že bude Latitude ST vedle vlastního 10’’ displeje s rozlišením 1366x768 podporovat i zobrazení na externí zobrazovací zařízení, ideálně prostřednictvím HDMI. Dell slibuje osmihodinovou výdrž na baterie, GPS, akcelerometr, dva fotoaparáty (1.3MP vpředu a 3MP vzadu) a podporu aktivního pera, tak se necháme překvapit, kolik tenhle zajímavý tablet nakonec bude stát a jak moc na něm budou plnohodnotné Windows použitelné.

Zdroj: Android Central

Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5197