PDASoft

Hra Supersonic pro webOS
Publikováno: Pondělí, 25.04. 2011 - 00:00:00
Téma: Software pro WebOs


Supersonic je jednoduchá, i když velmi zábavná hra. Hráč se ocitá v roli pilota stále zrychlující vesmírné lodi, jehož úkolem je proletět co nejdelší částí nikdy nekončícího tunelu plného zákeřných nástrah. Kromě jednoduchého ovládání hra zaujme také příjemným designem a povedenými zvukovými efekty.Vypadá to, že mnoho her, které se v současné době začínají objevovat v nabídce aplikací pro webOS, je sem přeneseno ze systému iOS. A ono tomu tak skutečně je. Vývojáři totiž dostali k dispozici nástroj nazvaný Plug-in Development Kit schopný snadno přestavět iOS aplikace tak, aby je bylo možné provozovat i na webOS přístrojích. Na druhou stranu se ale začínají objevovat i herní tituly, kde je tomu naopak – nejdříve jsou k dispozici pro webOS a až později pro Apple iOS. Jedním z takových případů je i závodní hra Supersonic.

Betaverze hry se ke stažení objevila již před několika týdny. Od té doby dostala několik zásadních vylepšení a dnes je k dispozici již její public release verze dostupná ke stažení i pro širokou veřejnost. Takto se zřejmě i brzy začne prodávat. Hned na začátku musíme prozradit, že se jedná opravdu o velmi zábavný herní titul, který si zcela jistě najde celou řadu spokojených uživatelů.

Základní princip hry je velmi jednoduchý: řítíte se ve stále rychlejší raketě nekonečným zakrouceným tunelem, sbíráte body, vyhýbáte se smrtícím překážkám a snažíte se ve hře udržet co nejdéle. Hra se může navíc pochlubit velmi zajímavou grafickou, která se k ní dokonale hodí.

Ovládání je stejně jednoduché jako princip hry. Hrajete z pohledu vlastní osoby a na začátku se ocitáte v náhodně vytvořeném poloprůhledném tunelu odvíjejícím se někam do dáli. Pak již následuje jen rychlé odpočítávání a start vaší lodi ovládané naklápěním samotného telefonu. Během letu se pak musíte snažit sbírat co nejvíce bodově ohodnocených předmětů a snažit se uhrát co nejvyšší skóre. Ve zvyšování ohodnocení vám budou bránit zákeřné červené miny, které však naštěstí nepředstavují pro vaši loď žádné jiné ohrožení.

To se však nedá říci o nejrůznějších dalších překážkách, které vás mohou během vaší cesty tunelem potkávat. V tunelu se totiž nachází celá řada dalších předmětů schopných velmi rychle ukončit vaši misi. Překážkám se proto musíte pečlivě vyhýbat, což ale není s postupných zrychlováním a snahou vyhýbat se minám útočícím na ohodnocení, vůbec jednoduché. Právě díky tomu je i přes svůj jednoduchý princip hra velmi zábavná a kvůli snaze překonat svůj předchozí nejlepší výsledek se budete zcela jistě ke hře často vracet.

Nabídnuty jsou celkem dva herní režimy. První z nich je popsán výše – letíte nekonečnou trubicí a snažíte se nasbírat co nejvíce bodů. Druhý herní režim je na čas a za získané body umožňuje pořizovat raketě nejrůznější vylepšení (např. odolnější štíty). Aby bylo možné tato vylepšení získávat, je však nutné uhrát i určitý počet bodů v prvním herním režimu. Poškození vaší rakety z druhého herního režimu navíc snižuje vaše ohodnocení v prvním režimu, takže se často musíte vrátit do prvního režimu, získat body a pak se opět vrátit do druhého. Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, tak právě i toto zvyšuje celkovou přitažlivost hry.

Jednoduché, ale příjemné modernistické grafické provedení hry doplňují výborné zvukové efekty.

Ve hře jsou velmi dobře namíchány vlastnosti reálného a fantastického světa, což je další z prvků, který ji dělá tak pohlcující a návykovou. Není žádný problém u hry zabřednout na několik minut a možná i hodin. Díky vzrůstající obtížnosti je zajištěno, že jeden závod nikdy netrvá příliš dlouho a vy bez váhání budete startovat jeden za druhým. Zakoupením hry Supersonic získáte obrovskou porci nenáročné, i když o to lepší zábavy.

Hru Supersonic je možné zakoupit za 1,99 USD v App Katalogu na serveru PreCentral.net.


Zdroj: Shaun McGill pro PreCentral.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5198