PDASoft

HTC Desire S  Android bez kompromisů?
Publikováno: Úterý, 26.04. 2011 - 00:00:00
Téma: Hardware Android


HTC Desire S je elegantní chytrý telefon s nejnovější verzí operačního systému Android, který se může pochlubit kvalitní konstrukcí z jednoho kusu hliníku, výkonným procesorem, velkou vnitřní pamětí či inovovaným prostředím HTC Sense s řadou nových možností. Není pochyb o tom, že i tentokrát se bude jednat o povedený telefon, který si najde řadu spokojených zákazníků.Jedním z nejúspěšnějších Android telefonů minulého roku bylo bezesporu HTC Desire. HTC se na úspěch tohoto modelu snaží navázat a uvádí na trh inovované Desire S. Přídomek „S“ značí zachování elegantního designu, ale také zahrnutí několika zcela nových vlastností, díky nimž telefon opět zcela odpovídá náročným požadavkům dnešní doby.

Na první pohled vypadá Desire S oproti svému předchůdci trochu jinak, i když si celkově zachovává podobný styl. Při bližším pohledu do specifikací je ale hned jasné, že změn je mnohem více. Namátkou jmenujme např. novější verzi operačního systému, větší paměť, výkonnější akumulátor, možnost natáčet video v HD rozlišení, LED blesk či řadu nových widgetů.

Konstrukce telefonu byla kompletně přepracována, tělo přístroje je po vzoru HTC Legend nyní tvořeno jen jedním jediným kusem hliníku, což telefonu dodává pevnost a spolehlivost. Telefon by tak měl být více než dostatečně robustní, aby přežil nástrahy každodenního používání a snad i nějaký ten občasný pád.

Uvnitř přístroje se nachází Android ve verzi 2.3 (Gingerbread) a firemní uživatelské rozhraní HTC Sense přinášející do systému velké množství widgetů a dalších úprav. Kromě toho se zvětšila také uživatelská (1,1 GB) i operační paměť. Slibovaná vyšší výdrž je z části dílem nepatrně silnějšího akumulátoru a z druhé lépe optimalizovaného systému.

Zadní fotoaparát si zachoval své rozlišení, nyní ale zvládne i záznam videa v HD (720p) kvalitě. Nad displejem se objevila VGA kamerka pro video telefonii. Telefon se také konečně naučil přehrávat videa ve formátu AVI (XVID).

Díky podpoře rychlých datových přenosů (až 14,4 Mbps pro stahování dat a 5,76 Mbps pro jejich odesílání) nebude problém pořízená videa ihned nahrát na YouTube. Pokud vám nevyhovuje YouTube, nabízí se také možnost sdílení videí v rámci domácí sítě prostřednictvím technologie DLNA.

Důležitým prvkem výbavy je také program, který promění telefon ve Wi-Fi hotspot a umožní tak bezdrátově připojit k internetu několik dalších zařízení. Zejména uživatelé z firemního prostředí uvítají možnost současně si nakonfigurovat více Exchange účtů, běžní uživatelé přivítají spíše podporu běžných e-mailových služeb jako je Gmail i dalších prostřednictvím POP a IMAP.

Známý navigační panel HTC Footprint byl odstraněn a jeho místo zaujal o něco propracovanější modul „Navigace“ spolupracující s mapami TomTom uloženými na paměťové kartě. Základní funkce je možné rozšířit dokoupením licence pro prémiovou verzi.

Nikdo nemůže neustále pracovat a v HTC nezapomněli ani na chvilky oddechu. Ty může vyplnit např. bezproblémové přehrávání videa či čtení elektronických knih dostupných prostřednictvím samostatné aplikace i widgetu na úvodní obrazovce.

Kromě toho widgetu se v nabídce objevila i řada dalších nových:

  • Kalkulátor
  • FM rádio
  • HTC Likes
  • Lokace
  • Knihovnička
  • Navigace
  • Trendy

Další je možné stahovat.

Na původním Desire jste si mohli z widgetů sestavovat vlastní schémata a ukládat si je, osobně jsem to ale nepovažoval za příliš užitečné. Nyní kromě těchto stylů (telefon nabízí i některé připravené) měnit i celé prostředí Sense pomocí grafických témat. Díky tomu si celý telefon můžete značně upravit podle svého vkusu a preferencí.

Nejenom díky matnému povrchu a oblým liniím působí telefon v ruce neuvěřitelně drobným a kompaktním dojmem. Již původní Desire se drželo v ruce pohodlně, inovovaný model je na tom ale ještě mnohem lépe. Rozměry se i díky použití uni-body konstrukce nepatrně zmenšily.

Pokud bych měl jedním slovem zhodnotit design telefonu, byl by tím slovem „minimalismus.“ Tento pocit asi nejvíce navozuje absence jakéhokoli předělu dělícího telefon za horní a spodní část, který vídáme na bočních hranách téměř všech ostatních přístrojů. Celý telefon je opravdu tak tenký, že budete mít starost o to, aby vám nevypadl z ruky. Alespoň z počátku jsem se pozoroval, že telefon držím mnohem pevněji, než by bylo potřeba.

Pojďme se podívat na rozmístění prvků na přístroji. Pravá strana je kompletně holá, spodní strana je na tom podobně, své místo si zde ovšem vydobyl drobný otvor mikrofonu. Na levý bok inženýři umístili tlačítka pro regulaci hlasitosti a microUSB konektor, horní stranu pak okupují vypínač spolu s audio konektorem pro připojení sluchátek. Líbilo se mi ideálně umístěné vypínací tlačítko s příjemně zvoleným odporem při stisku, na druhou stranu bych měl obavy, aby díky tomu nedocházelo k nechtěné aktivaci telefonu např. v tašce. Nicméně tímto telefony od HTC nikdy netrpěly, takže předpokládám, že to problém nebude ani tentokrát.

Několik otvorů je vyfrézována i do zadní strany. Jedná se o čočku fotoaparátu, blesk, hlasitý odposlech a dva drobné otvory pro mikrofon sloužící pro potlačování okolního ruchu během hovoru.


Pokračování zítra...


Zdroj: smartphonegurus.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5200