PDASoft

HTC Desire S  Android bez kompromisů? 2.
Publikováno: Středa, 27.04. 2011 - 00:00:00
Téma: Hardware Android


Dnes dokončíme včera načatou vnější prohlídku přístroje HTC Desire S a blíže se podíváme na jeho displej a budeme se také věnovat jeho ovládání.



Ve spodní části zadní strany se pak nachází docela malý kryt baterie, který je možné odejmout zatlačením směrem dolů. Až pod baterií, která je mimochodem zajištěna drobnou pojistkou, se nacházejí sloty pro SIM kartu a paměťovou kartu. Po vložení baterie opět nezapomeňte na její zajištění, což je zpočátku docela krkolomný úkon. Zadní kryt na svém místě drží přesně tak, jak má.

Součástí krytu baterie jsou také umístěny části antény, takže v momentě, kdy je kryt baterie sejmutý, bude telefon kompletně bez signálu.

Z prohlídky přístroje nám zbývá již jen čelní strana. Ta ve své vrchní části ukrývá reproduktor a také VGA kameru pro video telefonování. Dominantou čelní strany je ale samozřejmě 3,7“ dotykový displej s rozlišením 800 x 480 bodů kompletně zarovnaný s čelní stranou, takže se zde nesetkáme se žádnými zbytečnými rámečky po jeho obvodu. Ovládání je tak skutečně pohodlné. Samotný displej je jasný, ostrý a dobře čitelný dokonce i na slunci (ačkoli se jedná o běžný TFT displej, nikoli jednotku typu AMOLED).

Spodní část čelní strany se mírně zdvíhá, díky čemuž se mikrofon během hovoru dostává do ideální pozice. Vyvýšení ale není nijak rušivé, oproti původnímu Desire je o něco menší a pokud je telefon např. položený na stole, téměř si jej nemáte šanci všimnout.

Pod displejem se nacházejí čtyři typická systémová tlačítka v dotykovém provedení podsvícená LED diodou. Podle očekávání slouží pro návrat na hlavní obrazovku, pro návrat o krok zpět, pro vstup do nabídky a aktivaci vyhledávání.

Prostředí HTC Sense je aktivní již od prvního spuštění přístroje a zasahuje např. i na obrazovku pro odemčení telefonu. Ta obsahuje název operátora, aktuální datum a čas a samozřejmě také zámek, jehož popotažením přístroj odemknete a přenesete se na hlavní obrazovku.

Respektive sedm hlavních obrazovek, mezi kterými se je možné přepínat. Na těchto obrazovkách jsou již z výroby rozmístěny nejrůznější widgety, jimiž jsou např. předpověď počasí, textové zprávy, Friend Stream (Facebook a Twitter), zprávy nebo rychlý přístup ke kontaktům. Tyto widgety jsou stejné jako u prvního Desire, jen se trochu změnilo jejich grafické provedení.

Změnami prošly oproti předchozím verzím HTC Sense funkce krajních ikonek ve spodní části domovské obrazovky. Levá ikona vás přenese do mírně upraveného přehledu všech aplikací, který lze opět pomocí ikon ve spodní části obrazovky nyní filtrovat dle tří kategorií. Kromě zobrazení všech nainstalovaných programů si nyní můžete nově zobrazit také nejčastěji používané programy a stažené programy. Zejména prostřední ikonka pro zobrazení nejčastěji používaného softwaru dokáže v praxi ušetřit opravdu hodně času.

Pojďme se ještě vrátit k funkci pravé spodní ikonky na domovské obrazovce. Ta vás totiž přenese do sekce HTC Sense, kde máte možnost opravdu hlubokého přizpůsobení vzhledu i chování svého telefonu (lze se sem dostat také přes volbu po delším přidržení prstu na prázdném místě obrazovky). Můžete si zde měnit schémata obrazovky, tapetu apod. Lze zde upravovat i widgety, ikonky aplikací, zkratky či složky. V telefonu je již v základu připravena velká řada nejrůznějších grafických schémat, scén i widgetů, další lze v případě potřeby stahovat v aplikaci HTC Hub.

HTC Sense rovněž upravuje standardní systémová upozornění. Dobře známou notifikační obrazovku totiž rozděluje do dvou sekcí. Pomocí záložek ve spodní části obrazovky se lze přepínat mezi zobrazením upozornění na nové události a rychlým nastavením nejpoužívanějších funkcí (Wi-Fi, Bluetooth, GPS apod.).

Jednou z věcí, které si můžete všimnout, je automatický import elektronických knih (pokud máte na paměťové karty uložený nějaký ePUB soubor). Součástí nového HTC Sense je totiž i povedená čtečka elektronických knih.

Nejjednodušší způsob, jak se ke čtečce dostat, je umístění jejího widgetu na některou z prázdných úvodních obrazovek. Na tomto widgetu se budou zobrazovat naimportované knihy s tím, že poslední otevřená zde bude na prvním místě.

Prostorové možnosti mini aplikace jsou ale omezené, zobrazí se zde maximálně 20 knížek. K ostatním knížkám (pokud jich máte víc), se dostanete až po spuštění aplikace přes její ikonku.

Program je zpracovaný velmi dobře, mezi stránkami se pohybujete tahy prstů do stran, chybět samozřejmě nemůže ani vyhledávání v textu. Čtečka umožňuje nastavení písma, připraveny jsou i záložky. Poslední otevřenou pozici v každé knize si ale program zapamatuje automaticky.

Program nabízí také možnost nákupu knih přes systémy Kobo a Adobe.

Jedinou mou stížností jsou tak až příliš velké okraje, uvítal bych možnost jejich zmenšení.


Dokončení zítra...


Zdroj: smartphonegurus.com







Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5201