PDASoft

Android Market má více bezplatných aplikací než iPhone
Publikováno: Sobota, 30.04. 2011 - 16:11:24
Téma: Obecné články


Android Market sice ještě nepřekonal iPhone v celkovém počtu dostupných aplikací, ale v nabídce už má více bezplatných titulů, než kolik jich v App Store najde uživatel iPhonu.Z aktuální zprávy od Distimo B.V. o stavu softwarového trhu pro iOS, Android, BlackBerry, Ovi, Windows Phone a webOS vyplývá, že Android Market v březnu překonal iPhone v množství bezplatných aplikací, kterých má aktuálně asi o 12 500 více než iPhone. Na celkové množství však stále vede iPhone, protože s 333 tisíci aplikacemi jich má asi o polovinu více než Android Market s pouhými 206 tisíci. Za to vděčí App Store placeným aplikacím, jejichž počtem veškerou konkurenci hravě překonává. Přesto však zpráva předpokládá, že už za pět měsíců bude iPhone v celkovém počtu aplikací překonán Androidem, jehož současná ztráta je sice výrazná, nicméně v jeho prospěch mluví mnohem rychlejší tempo růstu.

Samostatnou kategorií jsou potom aplikace pro tablety, kde aktuálně neohroženě vládne iPad, nicméně výhled do budoucna vypadá podobně jako u smartphonů. Více než polovina z padesáti nejvýznamnějších vývojářů pro iPad totiž začala vydávat aplikace i pro konkurenční platformy, pročež lze očekávat, že i mezi tablety bude v dohledné době dominantní pozice Applu slábnout. Z ostatních mobilních platforem je třeba zmínit především Windows Phone 7, jejichž Marketplace podle očekávání překonal množstvím nabízených titulů webOS a dál vesele roste.

Závěrem se ještě sluší zdůraznit, že graf s množstvím aplikací v žádném případě nezohledňuje jejich kvalitu, což je třeba mít na paměti zejména u tisíců aplikací emulujících zvuky tělesných funkcí a jim podobných. Záplava takových aplikací potom může v kombinaci s velkými rozdíly ve schvalovacím procesu pro vydávání aplikací u jednotlivých platforem zapříčinit poměrně podstatné zkreslení ve vnímání softwarové nabídky z pohledu spotřebitelů.

Zdroj: IntoMobile

Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5204