PDASoft

Android je v USA nejžádanější platformou
Publikováno: Sobota, 07.05. 2011 - 13:58:02
Téma: Obecné články


Podle poslední zprávy od The Nielsen Company je ve Spojených státech Android vůbec nejžádanější mobilní platformou s malým náskokem před druhým iOS od Applu.Když v polovině minulého The Nielsen Company zveřejnila zprávu o tom, jaké smartphone plánují kupovat američtí spotřebitelé, byl s 33% jasným vítězem iPhone následovaný Androidem s 26%. Od té doby se však situace změnila a ve stejném průzkumu konaném od ledna do března tohoto roku už Android (31%) odsunul iPhone (30%) na druhé místo. Rozdíl jediného procenta je sice zanedbatelný, přesto však ukazuje trend, kdy Android vytlačuje iPhone z dominantní pozice mezi smartphony. Android tak dohnal ztrátu z minulého roku, kdy ve stejném průzkumu zůstal s 26% na druhém místě za iPhonem, který tou dobou chtělo koupit 33% dotázaných.

Posun trhu ve prospěch Androidu už je znát i na výsledcích prodeje smartphone. V březnovém průzkumu mezi lidmi, kteří si v uplynulých šesti měsících koupili nový smartphone, jich polovina koupila Android a jen jedna čtvrtina zařízení s iOS. 15% pro BlackBerry indikuje, že někdejší vládce mezi firemními smartphony poslední dobou nestíhá reagovat na konkurenci a jeho produkty upadají u zákazníků v nemilost.

S trochu větším zpožděním se tento vývoj projeví i na zastoupení jednotlivých mobilních platforem mezi uživateli. Aktuálně jsou v Americe nejrozšířenější smartphony s Androidem (37%) následované iPhonem (27%) a BlackBerry (22%). Windows Mobile potažmo Windows Phone si navzdory všeobecně vlažnému přijetí nové generace Windows Phone 7 drží solidní desetiprocentní podíl a zbývajících pět procent si mezi sebe dělí Palm OS / WebOS a Symbian, jehož americké výsledky jsou tradičně jen stínem prodejů ve zbytku světa.

Zdroj: The Nielsen Company

Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5210