PDASoft

Asus představí PadFone - tablet ukrývající telefon
Publikováno: Pátek, 03.06. 2011 - 00:00:00
Téma: Mobilni zařízení na cestách


Asus PadFone je velmi zajímavé zařízení, které vychází z běžného tabletu s Androidem, oproti klasice ale na zadní straně nabízí speciální schránku určenou pro připojení mobilního telefonu prostřednictvím USB a HDMI. S něčím podobným přišla již Motorola u svého modelu Atrix 4G, řešení od Asusu ale působí mnohem elegantnějším dojmem. Oficiální představení by mělo proběhnout v nejbližších dnech na veletrhu Computex 2011.Komunikace mezi tabletem a telefonem by měla probíhat prostřednictvím USB portu a HDMI, výhodou by pak měl být zejména mnohem větší displej a zřejmě i delší výdrž baterie, kterou dostane telefon k dispozici.

Technické specifikace zatím nejsou známé, PadFone by měl ale podle všeho vycházet z Asusu EEE Pad Transformer s 10ti palcovým displejem. Protože se telefon ukládá do zadní stěny tabletu, měl by být bez problémů využitelný i jeho digitální fotoaparát, což by snad mělo znamenat vyšší kvalitu fotografií, než na kterou jsme u tabletů v současné chvíli zvyklí.

Další známou součástí výbavy by měly být stereo reproduktory a čelní kamera pro videohovory. Zatím nic nevíme ani o operačním systému, podle všeho by se ale mohlo jednat o Android Ice Cream Sandwich.


Zdroj: Chris Davies pro Slash Gear.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5233