PDASoft

Samsung možná nabídne přístroje s webOS
Publikováno: Pondělí, 18.07. 2011 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Podle slov vedení společnosti HP je zřejmé, že se chystají svůj operační systém licencovat i dalším výrobcům. Pokud se tak stane, mělo by začít nabízet přístroje s nástupnickým systémem původní platformy webOS, více společností než doposud.Leo Apotheker, CEO společnosti HP, řekl pro agenturu Bloomberg následující: „Jednáme s několika společnostmi. A mohu Vám potvrdit, že řada z nich projevuje skutečně velký zájem, takže jednání budou probíhat i nadále.“

To však není poprvé, kdy Apotheker prozradil, že HP o možnosti licencovat webOS dalším subjektům uvažuje – něco podobného se proslýchalo již během konference All Things D zhruba měsíc zpátky. Zde totiž Jon Rubinstein, nyní odpovědný za skupinu vyvíjející webOS, sdělil, že HP by si pro webOS přálo jednoho nebo dva „speciální“ partnery.

Samsung = speciální?

Bloomberg mluví o tom, že hned z několika interních zdrojů zjistil, že jednou ze společností, se kterými HP v souvislosti s licencováním webOS jedná, je Samsung. Pokud by to byla pravda (tuto skutečnost zatím lidé z HP i Samsungu popírají), mohl by Samsung nabídnout webOS telefony a tablety.

A možná by nemuselo skončit zde. HP má v plánu nabídnout ucelený ekosystém webOS produktů včetně stolních počítačů, notebooků a dokonce i tiskáren.

WebOS ve zkratce

WebOS byl vyvinut ještě společností Palm jako náhrada za legendární platformu PalmOS. Společnosti Palm se tento systém však bohužel podařilo dokončit příliš pozdě, a sama neměla šanci proti stále rostoucí konkurenci iOS a Androidu uspět.

V minulém roce tedy celou společnost pohltil IT gigant HP, zejména s cílem získat mobilní platformu webOS. Pod křídli jedné z největších počítačových firem vůbec jsou šance webOS výrazně větší, pomoc dalších firem, po které se nyní HP poohlíží, by mohla šance na úspěch opět o něco posunout směrem vzhůru.

WebOS samotný je operační systém orientovaný na dotykové ovládání s robustní podporou multitaskingu. Nabízí bezdrátové napojení na řadu služeb včetně Googlu, Yahoo, Facebooku i Microsoft Exchange.

Možnosti přístrojů je možné dále rozšiřovat prostřednictvím přídavných aplikací. Jednou z priorit HP v současné době je získat pro tuto platformu více vývojářů.


Zdroj: Ed Hardy pro brighthand.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5272