PDASoft

Recenze malování Just Draw Lite pro HP TouchPad
Publikováno: Čtvrtek, 11.08. 2011 - 00:00:00
Téma: Software pro WebOs


Just Draw Lite je jednoduché malování pro webOS tablet HP Touchpad. Program sice nenabízí žádné pokročilé možnosti, ale je zdarma, a může se pochlubit jednoduchým ovládáním. To, pro co byl stvořen, plní bez problémů.Just Draw (od společnosti Volatile Nuances) je takové jednoduché malování pro HP Touchpad. Program je zdarma a prostřednictvím vašich prstů umožní čmárat po obrazovce tabletu až do omrzení. Program je velmi jednoduchý, po spuštění máte k dispozici plochu pro malování a výsuvný panel na pravé straně. Vysutím panelu získáte několik funkcí. Ve vrchní části tohoto panelu se nacházejí tři tlačítka, z nichž jedno slouží pro návrat o krok zpět (až 10 kroků), druhé kompletně vymaže váš výtvor a třetí poslouží pro uložení obrázku. Pod těmito třemi tlačítky se nachází několik dalších prvků, kde např. zvolíte typ čáry, tloušťku čáry a její barvu nebo barvu pozadí. Barvy je možné nastavovat z praktické kruhové palety, podobně jako v programech na počítači.

Po nastavení všech potřebných atributů můžete postranní panel schovat a pustit se do malování. Chování programu toho není možné moc vytknout. Malování je bezchybné, program přesně zaznamenává tahy vašich prstů po displeji. Když skončíte, můžete si obrázek uložit pro pozdější práci, nebo začít znovu. Až doposud bylo vše bezproblémové, bohužel se ale najdou i věci, kde bych si do budoucna přál zlepšení. První věcí, které si všimnete, je docela častá prodleva mezi tahem vašeho prstu a vykreslením čáry na displej. Nevím, zdali se jedná o omezení dané aplikací nebo operačním systémem, není to ale úplně příjemné. Další problém souvisí s pořizováním screenshotů u obrázků s ponechaným bílým pozadím – v uloženém obrázku totiž dojde k převedení bílé barvy na černou a pozadí je tak místo bílého černé. Pokud nastavíte jakoukoli jinou barvu pozadí, je vše v pořádku. Doufám, že toto bude v dalších verzích programu napraveno.

Pokud hledáte kreslicí aplikaci pro TouchPad, Just Draw stojí určitě minimálně za vyzkoušení. Nenabízí sice žádné pokročilé funkce (ačkoli podle autorů programu se v budoucnu objeví minimálně guma) a navíc se často objevuje při malování zpoždění displeje, jedná se o šikovný program, který je navíc zcela zdarma. Neočekávejte však, že jeho prostřednictvím namalujete nějaké mistrovské dílo. Další funkcí, která by se určitě hodila, by byla možnost otevírat již existující fotografie, a ty si prostřednictvím aplikace domalovávat podle svého vkusu.


Zdroj: Adam Marks pro PreCentral.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5291