PDASoft

FlashCards HD pro webOS
Publikováno: Úterý, 30.08. 2011 - 00:00:00
Téma: Software pro WebOs


FlashCards je populární program pro výuku a zkoušení slovíček i dalších témat pro chytré telefony s webOS. Již brzy bude k dispozici i nová verze určená pro tablety. První dojmy si můžete přečíst na následujících řádcích.James Harris zřejmě moc dobře ví, co dělá. Mnoho z jeho aplikací se totiž velmi rychle řadí do kategorie „musím mít“. Příkladem může být program White Pages, Free Music Ringtones a nebo právě FlashCard, který pomůže nejenom s učením. Právě poslední ze jmenovaných programů jsme získali možnost otestovat v jeho nejnovější verzi určené pro tablety. Pojďme se tedy podívat, co program umí.

Ačkoli nás autor programu několikrát upozorňoval, že se zatím jedná o beta verzi, která rozhodně není finální, již nyní nelze upírat programu vysokou kvalitu a velký kus odvedené práce. Při pohledu na doprovodné obrázky okolo si určitě všimnete, že vzhled programu je podobný verzi pro chytré telefony, přesto se zde ale odehrálo několik důležitých změn. Přibylo např. velké červené kulaté tlačítko na hlavní obrazovce a téměř každý další prvek má nyní více funkcí. Oceňovali jsme také podrobné popisy jednotlivých dialogových oken a také hloubku obsahu jednotlivých témat.

Hlavním úkolem programu je (jak může napovídat již samotný název) je pomoci uživateli s výukou a zejména pak zkoušením otázek z nejrůznějších okruhů. Tyto okruhy je možné buď stáhnout ze stále se rozrůstající databáze, nebo si vytvořit vlastní. Nová funkce „Flash Me!“ dokonce využívá standardních systémových notifikací, pomocí nichž dává uživateli náhodné otázky (jedná se o funkci založenou na myšlence, že nad učením se nevyplatí přemýšlet pouze během jemu vyhrazeného času).

Pohyb mezi jednotlivými otázkami i jejich kategorii je díky využití webOS 3.0 panelů přirozený a přehledný. Po otevření konkrétního setu již stačí pro zobrazení správné odpovědi již jen klikat na jednotlivé kartičky.

Program již ve své betaverzi nabízí mnoho možností, ty si ale raději ponecháme až do recenze finální verze programu (tu přineseme hned, jakmile budeme mít finální verzi k dispozici). Pokud byste program chtěli používat již nyní, můžete si zakoupit verzi určenou pro chytré telefony. Autor totiž slíbil, že všem uživatelům, kteří si ji zakoupili, později poskytne HD verzi aplikace zcela zdarma.


Zdroj: Tim Stiffler-Dean pro PreCentral.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5305