PDASoft

První dojmy z pohrobka HP Pre3
Publikováno: Středa, 14.09. 2011 - 06:51:19
Téma: Hardware Palm


Rozbalování tohoto telefonu bylo trochu hořké. Kvůli rozhodnutí společnosti HP zastavit produkci veškerého hardwaru se systémem webOS se totiž jedná o telefon, který se s největší pravděpodobností nikdy nedostane do rukou běžných uživatelů. My sami jsme si jej museli obstarat ze zahraničí, proto se s vámi alespoň podělíme o naše poznatky.Telefon zaujme hned z několika důvodů, ať již jde o velký displej s úhlopříčkou 3,6 palců, čelní kameru pro videohovory, procesor s taktem 1,4 GHz nebo komunikační Touch-To-Share „minci.“ I díky svému elegantně zakulacenému tělu a skvělé klávesnici se jedná o telefon, na který čekalo 90% webOS uživatelů. Bohužel se jej však nikdy nedočká.

Samotné balení se nijak zvlášť neliší od jiných novějších webOS telefonů. Pre 3 v podstatě používá úplně stejné balení jako modely Veer a Pre 2 (kde již chybí zkosený roh jako u původních Pre a Pixi). Ve vrchní části krabičky se nachází samotný telefon, pod ním manuály a ještě níže nabíječka se sluchátky. Sluchátka ani nabíječka se nezměnily oproti dřívějšku vůbec, dokonce stále nesou logo Palm.

Rozměry se změnily nepatrně – novinky je o 0,9 milimetru tenčí a o 11 gramů těžší než Pre.

Člení strana je překryta jedním kusem odolného skla Gorilla Glass, které je stejně jako u modelu Veer mírně prohnuté. Jediným otvorem je tak telefonní sluchátko doplněné o VGA kameru a senzory osvětlení a přiblížení. Po vysunutí displeje nás přivítá klávesnice. Ta je oproti klávesnici u svého předchůdce větší sice jen o několik málo milimetrů, ale rozdíl je citelný. Zřejmě se nejedná o to úplně nejlepší, co jsme mohli kdy u mobilního přístroje vidět, používá se ale velmi dobře.

Zadní strana výsuvného panelu nese obtisk loga výrobce, na zadní straně spodní části přístroje (s příjemným soft-touch povrchem) se pak nachází kromě čočky pětimegapixelového fotoaparátu s automatickým ostřením a bleskem nachází také sekundární mikrofon a mřížka hlasitého reproduktoru. Po stranách se nacházejí tmavý chromovaný ovladač hlasitosti (levobok), a vypínač vyzvánění, audio konektor a hlavní vypínač na horní straně. Pravou stranu přístroje okupuje pouze microUSB konektor.

Telefon ničím nijak zvlášť nepřekvapí, přesto mu nelze upírat atraktivitu. Nejedná se o elegána salonů, ale ani žádné ošklivé káčátko. Pochválit lze i konstrukční kvalitu přístroje, žádné nepříznivé zvuky ani pohyby se zatím neobjevovaly.

Během několika dní se dočkáte i klasické recenze, ačkoli se jedná o telefon, který jakoby vlastně ani nikdy neexistoval. Protože by se ale jednalo o vlajkovou loď webOS flotily, nemůžeme si recenzi nechat ujít.


Zdroj: Derek Kessler pro PreCentral.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5317