PDASoft

A1 Tasks Pro  inovativní správce projektů
Publikováno: Čtvrtek, 29.09. 2011 - 00:00:00
Téma: Software pro WebOs


A1 Task Pro je jedním z mnoha správců úkolů pro operační systém webOS. Proč by měl uživatele zaujmout právě on? Protože jako jeden z mála umožňuje velmi dobře sledovat posun u jednotlivých projektů v závislosti na tom, jak se vám daří plnit jeho jednotlivé části. Program sice nenabízí všechny možné funkce, které existují, určitě ale má co nabídnout.Koncept je velmi jednoduchý, ačkoli je pravda, že výsledný program působí hodně komplexním dojmem. Při prvním spuštění máte možnost nadefinovat si „velké úkoly“ a projekty, které mají o něco více možností. Do těchto dvou nadřazených objektů je následně možné přidávat další úkoly na nižších úrovních. Aplikace však nenabízí pouhý jednoduchý náhled na nadřazené a podřazené úlohy, ale přidávání i zcela nový náhled na naplánované úkoly, aniž by docházelo k nejrůznějším zmatkům, jako tomu bývá u jiných programů.

Uvedu to na příkladu: Řekněme, že se chystáte přestavět svou garáž. V programu tedy vytvoříme projekt s názvem Přestavba garáže, jehož čas předem odhadujeme na zhruba 30 hodin. Tento hlavní projekt je možné rozdělit na časově kratší úseky a ty je možné dále rozdělit na ještě kratší jednotky. Objem plánované práce bude hned vypadat o něco příjemněji. Jednou z částí hlavního projektu tedy může být např. vymalování zdi, i tento menší úkol lze ale doplnit např. o nákup barvy, takže celkový čas odhadovaný na 6 hodin lze rozdělit na více kratších úseků.

Pokud si zapnete funkci AutoCalc, tak program při každém dokončeném drobnějším úkolu graficky zobrazí posun, který jeho dokončení znamená v rámci celkového projektu. Vše probíhá zcela automaticky za režie programu. Možnost sledovat postup na jednotlivých projektech je často opravdu velmi osvěžující a povzbuzující.

To ale není vše. Kromě přehledného zobrazení stavu jednotlivých projektů si můžete úkoly také nechat roztřídit podle priority nebo přiražených barev, případně si nechat zobrazit všechny související podúkoly v novém okně. Program bohužel nenabízí žádný způsob upozornění na probíhající úkoly a chybí i synchronizace s nejrůznějšími webovými službami, která se stává běžnou.

A1 Tasks Pro není zajímavý jen díky svému přínosu při zvládání každodenních činností, zaujme také svou velmi přijatelnou cenou 2,80 USD. A1 Tasks pro je velmi užitečný program, který vám zaručeně dodá odvahu k vypořádání se se všemi budoucími úkoly. Vytknout bychom mu mohli snad jen chybějící notifikace a napojení na cloudové služby. Přesto se ale jedná o cenného pomocníka.


Zdroj: Tim Stiffler-Dean pro PreCentral.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5328