PDASoft

iPhone 4S  revoluce se nekoná, zajímavá evoluce ale ano
Publikováno: Neděle, 09.10. 2011 - 08:33:30
Téma: Apple iPhone


Tak jsme se dočkali, přichází nový iPhone 4S. Navzdory obrovským očekáváním se však nese spíše ve stylu méně výrazných změn a vylepšení svého předchůdce. Revoluce se tedy nekoná. Na druhou stranu jsou ale nový operační systém, vylepšené antény, rychlejší procesor, výkonnější grafika, inteligentní asistent nebo modernější fotoaparát také určitě cennými plusy do již tak zajímavé výbavy.Začalo to již před mnoha měsíci. Zajímavé předpovědi, predikce i zcela „jisté informace“ se objevovaly na stránkách nejrůznějších internetových magazínů. Postupem času se množství těchto informací neustále zvětšovalo a téměř nikdo nepochyboval o tom, že alespoň část z nich musí být pravdivá.

Nejrůznějších spekulací se v posledních měsících objevovaly opravdu velké spousty, což prohluboval zejména fakt, že poslední iPhone byl uveden před dlouhými 18ti měsíci. Změny ve vedení společnosti i stále rostoucí tlak ze strany Androidu navíc znamenaly, že by Apple měl přijít s něčím zásadním, aby mohl tuto nejistotu rozptýlit.

Z mého osobního hlediska nebylo uvedení nového iPhonu až tak důležitou událostí, protože pro většinu svých mobilních činností nyní používám iPAD, důležitost iPhonu již tedy není taková, jako tomu bývalo v dobách starších modelů 3G nebo 4. Nějakou dobu jsem počítal s tím, že další iPhone si spíše nekoupím a zůstávalo tak na Applu, aby mě přesvědčil o tom, že dělám chybu.

iPhone 4 se Applu povedl, o tom nemůže být pochyb. Velmi dobře si totiž vzpomínám, že již pár dní po jeho pořízení jsem napsal článek o řadě jeho skvělých vlastností – o povedených fotografiích a videu, o skvělém hudebním přehrávači, o čtení elektronických knih, o hraní her, čtení webových stránek a mnoha dalších činnostech. iPhone 4 byl zkrátka nakažlivý přístroj, který se člověku dostal velmi rychle pod kůži. Ačkoli ani tentokrát nešlo o žádné zásadní novinky oproti předchozímu 3GS, telefon to byl zcela jistě povedený a slabin měl skutečně minimum. Po mnoha letech se z mého pohledu jednalo o přístroj, který rozptýlil obavy o nespolehlivosti, nestabilitě nebo špatné konstrukční kvalitě chytrých telefonů. Jeho používání jsem si zkrátka užíval. Ještě řadu měsíců po svém uvedení na trh se vlastně řadí mezi to nejlepší.

A jaký je tedy dlouho očekávaný iPhone 5?

Jeho pokračování bylo konečně napsáno.

Vlastně to ale ani není iPhone 5.

Jmenuje se iPhone 4S.

Pochlubit se může lepší kamerou, procesorem A5, lepší výdrží baterie, 64 GB pamětí, inovovaným systémem iOS5, inteligentním asistentem a mírně pozměněným designem. Pěkná aktualizace iPhonu 4. Pěkná aktualizace.

Ale přijít po 15ti měsících jen s pěknou aktualizací?

Jistě, je pravda, že provedené úpravy jsou vítané a třeba nový inteligentní asistent Siri působí skvěle, ale není to trochu málo?

Vždyť se jedná o Apple. A Apple nepotřebuje tolik času jen na pouhou drobnou aktualizaci. Obzvláště v případě neobletovanějšího telefonu na světě. Takto nějak si zkrátka 15 měsíců práce na takovémto telefonu nepředstavuji.


Zdroj: Shaun McGill pro Lost in Mobile.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5332