PDASoft

Krátké zkušenosti se ZTE Libra  takto by měl vypadat levný Android
Publikováno: Středa, 23.11. 2011 - 00:00:00
Téma: Recenze hardware


Že povedený telefon, který budete mít rádi, nemusí být nutně drahý, dokazuje ZTE Libra. Tento model se pochlubí operačním systémem Android, pěkným designem, dobrou výdrží baterie, povedeným displejem i přiměřeným výkonem.ZTE Liba je levný telefon. Má 600 MHz procesor i další výbavu odpovídající své třídě. Na druhou stranu ale dokáže překvapit. Třeba 3,5“ kapacitním displejem s rozlišením 480 x 800 bodů. Operační systém Android 2.2 Froyo pak má k dispozici 512 MB RAM paměti. Na první pohled nenápadný telefon po pár dnech používání působí lepším dojmem, než by se mohlo vzhledem k jeho ceně na první pohled zdát.

Když telefon poprvé uchopíte do ruky, budete mít velmi podobný pocit, jako u telefonů HTC. Ve skutečně je dokonce docela podobný dražším přístrojům této značky – v žádném případě v ruce nepůsobí levným dojmem. Díky svému designu se telefon hodí téměř kamkoli, nikde neurazí, nikde nebude způsobovat rozruch. Dokonce bych se jej nebál označit za jeden z nejlépe vypadajících telefonů, jaké jsem doposud možnost používat.

Výkon telefonu je určitě akceptovatelný, tedy až na fotoaparát, který by potřeboval výrazné urychlení. Až na fotoaparát si ale nebudete mít na co stěžovat. Neměl jsem ani problém s více spuštěnými programy současně. Co se baterie týče, zvládne telefon bez problémů minimálně jeden celý den, při běžném používání se ale můžete spolehnout i na dva až tři dny. Přestože je telefon docela levný, působí velmi spolehlivým dojmem snad ve všech ohledech. Mnoho levných telefonů působí v mnoha ohledech nedotaženě a náročnější uživatelé s nimi mívají problémy. V tomto případě tomu tak určitě nebude.

U některých telefonů je obtížné vysvětlit, proč je soužití s nimi příjemnější než s jinými. Není to o specifikacích nebo o designu, je to o celkovém poskládání toho všeho do celku, který tvoří celkově dobrý dojem. A u ZTE Libra se to podařilo.

ZTE Libra vás neuchvátí, ale bude vám dobrým společníkem. Za výhodnou cenu v něm získáte užitečného pomocníka pro každý den. Jedná se o výborný příklad levného, ale povedeného Android telefonu.


Zdroj: Shaun McGill pro Lost in Mobile.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5363