PDASoft

Recenze programu Archive Manager pro webOS
Publikováno: Čtvrtek, 02.02. 2012 - 00:00:00
Téma: Software pro WebOs


Pokud potřebujete na svém webOS přístroji pracovat s archivy, může být Archive Manager zajímavou alternativou. Funguje na jakémkoli přístroji se systémem webOS 2.1 a novějším, kromě telefonů jej je tedy možné provozovat i na tabletu TouchPad. Jeho součástí je navíc i praktický správce souborů. Výhodo u je také přehledné a jednoduché ovládání.I přestože bylo na webOS přístrojích rozbalování i vytváření ZIP archivů určitými způsoby zprovoznit již dříve, teprve nový Archive Manager od společnosti pcworldSoftware přináší tyto činnosti v uživatelsky přívětivější podobě. Program je dostupný pro jakékoli zařízení s webOS 2.1 a (včetně TouchPadu) a kromě ZIP archivů podporuje práci s celou řadou dalších (např. RAR, 7z, tar, gzip, bzip2). Cena programu v současné době činí 1,99 USD. Navíc poslouží také jako plnohodnotný správce souborů, který sice není funkčně tak dokonalý jako některé jeho pokročilejší varianty (jako např. Internalz nebo Gemini File Manager), pro běžnou práci postačí.

To hlavní – tedy práci s archivy, zvládá aplikace dobře a jednoduše. Pro vytvoření archivu stačí označit soubor nebo složku (označovat je možné i více souborů nebo složek zároveň), vše další je pak již jen otázkou několika málo kliknutí. Při tvorbě archivu je možné nastavit jeho jméno, typ, heslo a dokonce i jeho maximální velikost, při jejímž překročení dojde k rozdělení souboru do více částí. Velmi jednoduché je i rozbalování archivů s tím, že program samozřejmě zvládne rozdělit i soubory, které byly rozděleny do více částí.

Díky tomu, že je Archive Manager vystavěný na bázi Mojo/PDK aplikace, poběží jak na smartphonech, tak na TouchPadu. Jedinou odlišností verze pro tablet je (kromě velikosti displeje) přítomnost tlačítka pro návrat zpět, které vynahrazuje chybějící dotykovou plochu pro zadávání gest. Svým designem program sice příliš nezaujme, na druhou stranu ale dělá přesně to, co má. Uvítali bychom ale možnost nastavit typ a velikost písma, případně by neškodila ani možnost zalamování textu na malých displejích telefonů.

V budoucnosti by se měla objevit také možnost asociace souborů, takže bude možné archivy otevírat přímo z mailu, případně z webového prohlížeče. Zkoumá se také možnost zpřístupnění dalších částí přístroje, nikoli pouze „USB“ oddílu. V současné době je totiž nutné nejprve soubory stahovat do zařízení a otevřít je v Archive Manageru, případně je pomocí jiného nástroje před zpracováním překopírovat do „USB“ oddílu.


Zdroj: Adam Marks pro PreCentral.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5397